Sanco

ADP Sanco vyhrálo nad COVID 19

Foto FB ADP Sanco

Jak PvNovinky v pondělí večer 14. září informovaly, v ADP Sanco úřadoval koronavir. Zařízení bylo po dobu několika týdnů uzavřeno. Nákaza je ale minulostí a ADP se vrátilo do normálního života. Ředitelka Karolína Tucker zprávu zveřejnila v pondělních nočních hodinách na FB stránce.

„Dnes je první den, kdy opět můžeme otevřít naše dveře. Bezpečně a s hrdostí, že jsme vše zvládli. Ale protože energie přichází pomalu a stále doháníme spoustu restů, jelikož byla víc než polovina personálu v karanténě, přiznám se, že jsem se o tuto informaci chtěla veřejně podělit až zítra ráno. Rodinní příslušníci a naši klienti jsou ale se situací dávno obeznámení. Oficiálně tedy oznamujeme, že jsme všichni Covid negativní, v pořádku a opět začínáme pracovat tak, jak jsme byli zvyklí,“ uvádí Tucker.

Léčebna se pomalu, ale jistě, stává galerií umění

ilustrační foto

V Domě domácí péče Agentury SANCO ve Vrahovicích vsadili kromě klasické léčby i na léčbu alternativní. Navázali spolupráci s výtvarníkem Milošem Karáskem a vznikl projekt Pozdní světlo.

Projekt jsme vám na stránkách PvNovinek již představili. V podstatě jde o to, jak zpříjemnit pobyt v tomto nestátním zdravotnickém zařízení dlouhodobě nemocným klientům. Prostory Domu domácí péče rozzářily obrazy Miloše Karáska, v minulých dnech k nim přibyly fotografie jeho bratra Iva.

Ivo Karásek se fotografiií zabývá již od mládí. Vždy hledal věci mezi nebem a zemí, které normální smtelník nevidí. Cyklus fotografií Cesty je volným pokračováním jeho předchozího projektu Stěny, na nějž navazovaly dvě fotografické výstavy v Praze.

A.D.P. – SANCO zve na Cestu zvukem

ilustrační foto plakát

A.D.P. - Sanco vás v rámci projektu „Pozdní světlo“ s radostí zve na koncert meditativní hudby Rami Shaafi (GB) a lvana Shaafi (SK) „ CE S T A ZVUK E M “. Koncert se uskuteční úterý 22. listopadu 2016 v prostorech A.D.P. - Sanco, Vrahovická 109, Prostějov a bude spojen s vernisáží fotografií Iva Karáska.

Projekt “Pozdní světlo“ sdružuje umělce, kteří se v součinnosti se zdravotníky snaží v Domě domácí péče A.D.P. - SANCO aplikovat současné umělecké postupy jako podpůrný terapeutický systém v léčbě dlouhodobě nemocných. (red)

 

A.D.P. – SANCO a Muzeum a Galerie Prostějov zvou na Světlo a hranice prostoru

ilustrační foto plakát

A.D.P. - Sanco ve spolupráci s Muzeem a Galerií Prostějov zvou v rámci projektu Miloše Karáska „Pozdní světlo“ na přednášku Světlo a hranice prostoru spojenou s koncertem alikvótní hudby Rami a Ivana Shaafi.

Přednášku Jána Štvrtiny doplní koncert Cesta zvukem. Akce se uskuteční ve středu 23. listopadu 2016 v 17 hodin v prostorách Galerie Špalíček v Úprkově ulici v Prostějově.

Projekt “Pozdní světlo“ sdružuje umělce, kteří se v součinnosti se zdravotníky snaží v Domě domácí péče A.D.P. - SANCO aplikovat současné umělecké postupy jako podpůrný terapeutický systém v léčbě dlouhodobě nemocných. (red)

Máme velké plány, říkají Proměny

foto Pvnovinky.cz

 

Nedávno jsme vás informovali o vzniku nového hudebního tělesa na prostějovské scéně - Proměny.  Skupinka kamarádek, které mají rády hudbu různých žánrů, se poprvé sešla loni na podzim, a v předvánočním čase potěšila obyvatele prostějovského domu s pečovatelskou službou Sanco. Tehdy ještě bezejmenný "spolek holek" nacvičil repertoár složený z koled, spirituálů i netradičních vánočních písniček. A právě různorodost skladeb, neomezené možnosti jak pojmout sborový zpěv a nekonečná proměnlivost hudby je to, co si toto seskupení dalo do svého názvu.   

Nyní sbor Proměny uchystal své první vystoupení. Představil se dnes opět, tentokrát v širším počtu, v domě s pečovatelskou službou Sanco. "Poprvé jsme se tu představily pouze jako spolek děvčat bez názvu, dnešním dnem se započíná nová éra našeho sboru pod názvem Proměny. Repertoár písní je velmi pestrý, jsme schopni vystoupit na jakýchkoli různorodých akcích a uspokojit co nejširší hudební publikum", říká jedna ze zakládajících členek, Lenka Copková. "Naše první vystoupení se nám velice vydařilo, myslím si, že naši radost ze zpívání jsme předali i našim posluchačům.

Létající rabíni připravují překvapení a je na co se těšit!

ilustrační foto

Pětičlenný ansámbl hrající klezmer, tradiční instrumentální hudbu východoevropských Židů, chystá pro své příznivce překvapení. Hudební nabídku obohatí o sedm novinek. O tom, co se konkrétně pro milovníky klezmeru chystá, jsme si povídali s členem souboru, Miroslavem Ondrou.

„Natočili jsme sedm songů. Lidé je najdou na našich webových stránkách, tedy jak vidíte jde o trošku netradiční postup. Písničky tedy nebudou mít klasickou podobu. Kdo bude chtít, dosáhne na ně rychleji a v pohodlí svých domovů.“

Nic není zadarmo, jak bude stažení písniček drahé?

Tak to ještě neumím říci, ne že bych nechtěl, ale nevím. Troufnu si předpokládat, že to nebude stát nic.

Prozraďte, jaká témata jste pro sedmičku novinek vybrali?