Spolek prostějovských fotografů

Spolek prostějovských fotografů zve na VIII. memoriál Luďka Mařáka

ilustrační foto pozvánka

Výstava fotografií členů Spolku prostějovských fotografů - VIII. Memoriál Luďka Mařáka se uskuteční v době od 6.12.2018 do 27.1.2019 v Informačním centru prostějovského zámku.

„Zveme vás na vernisáž výstavy, která se koná 6. prosince v šestnáct hodin,“ zvou fotografové. (red)

Již jste si prohlédli fotografickou výstavu "KRÁSA KOLEM NÁS" na Plumlovském zámku?

Foto Spolek prostějovských fotografů

Od neděle 6. srpna je na schodišti hlavní budovy plumlovského zámku k vidění nová fotografická výstava "KRÁSA KOLEM NÁS". Spolek prostějovských fotografů se v opravených prostorách historické dominanty Plumlova prezentuje fotografiemi svých jednotlivých členů s jejich pohledem na vnímání krásy. 

Jak říká Josef Franc, jeden ze zakládajících členů SPF: "Jeden fotí holky, druhý zase horky!"

Výstava, která je vlastně takovou mozaikou fotografické činnosti Spolku prostějovských fotografů bude k vidění do 15. září. (red)

V prostějovském zámku probíhá VI. memoriál Luďka Mařáka

ilustrační foto

Ve středu 14. prosince proběhla ve výstavní galerii Regionálního infocentra v prostějovském zámku slavnostní vernisáž fotografické výstavy členů Spolku prostějovských fotografů. Po úvodní písni prostějovského Pěveckého sboru Proměny ji zahájil Josef Franc, jeden ze zakládajících členů Spolku.

„Je tu prosinec, a tak jsme se opět ohlédli za pomalu končícím rokem, bilancovali svoji fotografickou činnost a rozhodli se svoje nové fotografické úlovky opět po roce předvést návštěvníkům výstavy“ řekl Josef Franc na úvod.

„Společná výstava je mozaikou různých fotografických žánrů, kterými se vystavující členové zabývají – od krajinářské fotografie přes architekturu, art, portrét, akt až k cestovatelským reportážním snímkům.“

Spolek prostějovských fotografů zve na VI. memoriál Luďka Mařáka

ilustrační foto plakát, pozvánka

Výstava fotografií členů Spolku prostějovských fotografů - VI. Memoriál Luďka Mařáka, se uskuteční v době od 14.12 2016 do 20.1.2017 v Informačním centru prostějovského zámku.

„Zveme vás na vernisáž výstavy, která se koná ve středu 14. prosince v 16 hodin,“ zvou fotografové. Vernisáž zpestří pěvecký sbor Proměny, drobné občerstvení zajištěno. (red)

 

OBRAZEM: Pacholík, Franc, Věženský a Srbsko. Na prostějovském zámku

Foto Bob Pacholík, Ivo Snídal

V úterý 5. dubna byla v šestnáct hodin zahájena ve výstavní galerii Regionálního infocentra v prostějovském zámku vernisáž společné výstavy Josefa France a Dušana Věženského ze Spolku prostějovských fotografů a Boba Pacholíka z Fotoklubu Prostějov. Všichni tři se předloni na jaře zúčastnili výpravy po krásách srbské krajiny a dnes se rozhodli svoje fotografické úlovky společně prezentovat.

O úvodní část vernisáže se postaraly nádherným zpěvem Proměny, mezi jejichž vystoupením přivítal přítomné hosty Josef Franc a vysvětlil název výstavy SRBSKÉ ETUDY OČIMA HANÁCKÝCH FOTOGRAFŮ.

Spolek prostějovských fotografů představil to nejlepší

Foto archiv SPF, RIC, BoP

Pondělní slavnostní vernisáž Spolku prostějovských fotografů ve výstavní galerii Regionálního informačního centra v prostějovském zámku proběhla
v opravdu příjemné atmosféře. Po krásném kulturním úvodu, o který se postaral Pěvecký sbor Proměny, přivítal všechny zúčastněné jeden ze zakládajících členů Spolku, Josef Franc.

"Vážení přátelé, dámy a pánové, přátelé, kamarádi - jsem rád, že vás dnes mohu přivítat na V. Memoriálu Luďka Mařáka, výroční fotografické
výstavě Spolku prostějovských fotografů. Se svými různými úhly pohledu na krajinu, přírodní zátiší, detail i foto z cest se vám dnes představí deset fotografů - Ivoš a Martin Snídalovi, Kateřina a Josef Francovi, Jiří Peka, Luboš Čehovský, Karel Zvěřina, Dušan Věženský, Jiří Uvízl a Jaroslav Musil. Tato

MEMORIÁL LUĎKA MAŘÁKA je již tradiční výroční fotografickou výstavou Spolku prostějovských fotografů

ilustrační foto pozvánka

Na té letošní představí svoje fotografické úlovky Josef a Kateřina Francovi, Ivo a Martin Snídalovi, Jiří Peka, Karel Zvěřina, Luboš Čehovský, Dušan Věženský, Jiří Uvízl a Jaroslav Musil.

Přes čtyřicet snímků ukazuje různé pohledy jednotlivých autorů na fotografované objekty, ať už jsou jimi ulice, krajina, přírodní zátiší či detail. Výstava je věnována památce kamaráda fotografa Luďka Mařáka, zakládajícího člena Spolku prostějovských fotografů, a Jarmily Pospíšilové, novinářky a kamarádky. (red)

Snímek prostějovského fotografa Josefa France zvítězil ve fotosoutěži

Foto Josef Franc

 

Na téma "podzim na horách a v přírodě" vyhlásil outdoorový časopis TREKING v lednu soutěž pro všechny fotografy a milovníky hor, turistiky i horolezectví. Do fotosoutěže bylo redakci zasláno 120 nádherných fotografií, jež byly postupně zveřejňovány v šesti samostatných galeriích. 

Na pět redakčních porotců čekal nesnadný úkol vyhodnocení nejlepších snímků, neboť dle jejich názoru byly všechny zaslané snímky krásné a něčím jedinečné. Vítězem se stal snímek zakládajícího člena Spolku prostějovských fotografů Josefa France, jenž dle vyjádření poroty umně zachytil širokou paletu barev i tvarů na planině Jadovnik v Srbsku.

Svíce, tma, nádherné snímky, báječná atmosféra a vzpomínky. Vernisáž na zámku!

Foto archiv RIC MMP a SPF

 

Za svitu svíček a nádherných tónů písně Pozdraveno budiž světlo v podání hudebního sboru Proměny byla v úterý ve výstavní galerii Regionálního infocentra v prostějovském zámku slavnostně zahájena vernisáž fotografické výstavy Spolku prostějovských fotografů, nazvané IV. Memoriál Luďka Mařáka.

 "Rok se sešel s rokem a my se opět scházíme u výroční fotografické výstavy našeho spolku, pořádané na památku zakládajícího člena našeho spolku a výborného kamaráda Luďka Mařáka", řekl na úvod vernisáže další zakládající člen Spolku prostějovských fotografů Josef Franc.

III. memoriál Luďka Mařáka v zámku!

ilustrační foto pozvánka

 

Spolek prostějovských fotografů pořádá dnešního dne výstavu fotografií nazvanou III. memoriál Luďka Mařáka. Vernisáž proběhne v zámku v 15:30.

Spolek prostějovských fotografů vznikl v roce 2009 jako volné sdružení aktivních amatérských fotografů s podobnými zájmy i představami o společné činnosti. Jeho jádrem je skupina přátel, kteří se již předtím společně scházeli nejen kvůli svému fotografickému koníčku, ale i ze záliby v cestování, lásce k přírodě a horám.