Svět kostek

Tip na víkend. Svět kostek na ZŠ Kollárova

Foto FB

Interaktivní výstava Lego kostek bude k vidění o víkendu 2. a 3. března v tělocvičně ZŠ Kollárova v Prostějově. Výstava bude v sobotu přístupná od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin.

Těšit se můžete na herní koutky, funkční model LEGO festivalu, historické i moderní stavby, obrazové mozaiky, vesnice, dioramata z oblíbených filmových sériích a spoustu jiných zajímavých modelů. Návštěvníky čeká doprovodný program se soutěžemi o věcné ceny a specializovaný prodej jednotlivých LEGO dílků, minifigurek a stavebnic. Vstupné na místě – dítě 70 Kč, dospělý 80 Kč a rodinné vstupné 250 Kč. (ber)

Mezinárodní výstava Svět Kostek 2023 se blíží. Miliony kostek LEGO a obří modely na Floře Olomouc

Foto plakát

Téměř čtyřmetrový jeřáb či 200 metrů kolejišť plných vlaků v pohybu. I takové modely postavené ze světoznámé stavebnice LEGO® budou k vidění již v sobotu 18. a v neděli 19. listopadu na oblíbené Mezinárodní výstavě LEGO® modelů Svět kostek na Výstavišti Flora Olomouc. Největší pavilon A zaplní miliony kostek seskládaných do stovek unikátních i obřích staveb a modelů. Další hromady kostek LEGO® a LEGO DUPLO® pak budou k dispozici na hraní, připravené bude i občerstvení s posezením, chill out zóna s kinem a také stánky se speciálními LEGO® doplňky a stavebnicemi. Cenově zvýhodněné vstupenky jsou k dostání na webu Výstaviště Flora Olomouc.

Na Svět kostek 2023 dorazí vystavovatelé z šesti evropských zemí, konkrétně z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska, Maďarska a z České republiky. Právě díky nim bude na návštěvníky čekat celá řada fascinujících modelů a jedinečných staveb.

OBRAZEM: Svět kostek na Floře můžete navštívit ještě dnes

foto Flora Olomouc

Zajímá Vás vše, co se týká světoznámé stavebnice LEGO? Na výstavě Svět kostek 2022 se můžete těšit i na zajímavý doprovodný program, o který se starají odborníci z oblasti Lega.

Svět kostek můžete navštívit v neděli od 9 do 17 hodin. Zvýhodněné online vstupenky si můžete koupit i během výstavy na  https://www.flora-ol.cz/…102. (red)

Výstava Svět kostek je přeložena, Advent v oranžerii se neuskuteční

ilustrační foto Svět kostek

Vzhledem k současné epidemiologické situaci se vedení Výstaviště Flora Olomouc rozhodlo přeložit termín konání mezinárodní výstavy LEGO® modelů Svět kostek Olomouc. Prioritou je zdraví návštěvníků i vystavovatelů. Z tohoto důvodu se letos neuskuteční ani oblíbená akce Advent v oranžerii.

„Mezi priority Výstaviště Flora Olomouc jednoznačně patří bezpečnost návštěvníků i vystavovatelů a také snaha, aby si u nás každou akci mohli pohodlně užít všichni zájemci. Vzhledem k vývoji epidemiologické situace a zpřísnění hygienických pravidel jsme se tak rozhodli výstavu Svět kostek Olomouc přeložit na příští rok,“ uvedla Eva Fuglíčková, předsedkyně představenstva Výstaviště Flora Olomouc. O novém termínu konání výstavy Svět kostek Olomouc bude Výstaviště Flora Olomouc ještě informovat. Současně počítá s tím, že těm, kteří si již koupili online lístky, vrátí vstupné.