úklid Hloučely

Celosvětový úklidový den se kvapem blíží! Připojíte se?

ilustrační foto ber

Český svaz ochránců přírody opět vybízí dobrovolníky k účasti na podzimním pokračování české verze celosvětové kampaně „Ukliďme svět“. Letos půjde již o 28. ročník.

„Ukazuje se, že tato akce se pevně uchytila v povědomí českých ochránců přírody i dalších dobrovolníků z řad veřejnosti. Magistrát města Prostějova se opětovně zapojí. Uklízet budeme ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem města Prostějova a ČSOP Iris v sobotu 25. září 2021. Budu moc ráda, když si lidé udělají čas na pomoc přírodě a přidají se,“ informuje náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Hloučela se bude uklízet 15. září. Přidají se skauti i ženy z HC Rebels!

Foto Jiří Malíček

Během Celosvětového úklidového dne, který se bude konat 15. září 2018, se miliony lidí ve 134 zemích postaví proti globálnímu problému s odpady tím, že uklidí silnice, parky, pláže, lesy, řeky. Tisíce komunit budou fungovat jako jedna „zelená vlna“, která se potáhne od Nového Zélandu po Havaj. Zapojí se i Česká republika a samozřejmě Prostějov. Přihlášeni jsou ochránci přírody z Irisu, Komerční banka a přihlásil se i Okrašlovací spolek Prostějov, jak redakci potvrdila předsedkyně Milada Sokolová.

„Tentokrát se k dobrovolníkům přidá dvacítka skautů ze střediska Járy Kaštila a také HC Rebels - hráčky z místního hokejového klubu. A já jsem nesmírně šťastná, že nás bude tolik," dodala Milada Sokolová.

Sraz je v 9 hodin hodin u mostu na Olomoucké. „Půjdeme dvěma směry, vlevo i vpravo od Olomoucké, potom budeme jako již tradičně opékat párky," doplnila informaci.