pes

Malé dítě zabil pes

ilustrační foto ber

Tragédii vyšetřují od pátku přerovští policisté. V bytě v Přerově - Přemostí zemřelo odpoledne malé dítě. Po útoku psa. 

Pes měl dítě napadnout, to na následky způsobených zranění zemřelo. "Jak k tragickému případu došlo, je předmětem dalšího policejního šetření. Stejně tak stanovíme právní kvalifikaci až po vyhodnocení všech zjištěných skutečností,“ sdělil PvNovinkám mluvčí policie František Kořínek s tím, že pes byl na místě zajištěn. Další okolnosti k případu vzhledem k jeho citlivosti policie nebude poskytovat. (ber)

 

Nezajištěný pitbulteriér pokousal rodinnou známou

Ilustrační foto estheticon.cz

V pátek 9. prosince 2017 ve třináct hodin vstoupila dvaatřicetiletá žena do baru v severní části města Přerova. Ihned po vstupu do provozovny se k ní rozběhl nezajištěný pes rasy americký pitbulteriér šestačtyřicetileté majitelky a ženu pokousal v obličeji. 

"Protože se poškozená žena s majitelkou psa i se psem samotným znala, domnívali se svědci incidentu, že ji pes běží přivítat. Ten však na ženu z dosud nezjištěných příčin zaútočil a kousl jí do obličeje. Při útoku žena utrpěla zranění, se kterým byla převezena do fakultní nemocnice v Olomouci," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny a odsouzení majitelce psa hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

 

Pes ohrožoval projíždějící řidiče. Majitel skončí u správního orgánu

Foto MPP

Před sedmou hodinou ranní 28. srpna vyjížděli strážníci na oznámení o pobíhajícím vlčákovi po ulici Plumlovská. Zvíře několikrát zaběhlo i do vozovky, čímž ohrožovalo bezpečnost a plynulost silničního provozu. 

"Strážníkům se psa podařilo odchytnout a byl převezen na služebnu. Po dvou hodinách se dostavila majitelka, která uvedla, že pes jim pravděpodobně utekl ze zahrady. Na koho je pes přihlášen, se ovšem zjistit nepodařilo. Majitel je tedy podezřelý z přestupku tím, že nezabezpečil psa proti úniku a nesplnil povinnosti vyplývající z vyhlášky města č. 4/2009 – tím, že nepřihlásil psa a nezaplatil za něj poplatek. O tom byla žena poučena. Celá záležitost předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu", řekla Tereza Greplová, strážník Městské policie Prostějov. (red)

Čtyřnohou tulačku odchytávali strážníci hned dvakrát

Foto MPP

Hodinu po půlnoci 30. července byl oznámen na linku 156 pohyb psa bez majitele v okolí čerpací stanice na Plumlovské ulici. Na místo byla obratem odeslána hlídka.

"Fenka střední velikosti byla odchycena, převezena a umístěna do odchytových kotců na služebně městské policie. Podle čipu se nepodařilo zjistit majitele, ten si ovšem sám pro fenku na druhý den dopoledne přišel a oznámil, že je přihlášena v sousední vesnici. Přestupek byl vyřešen pokutou na místě. Za tři dny, v nočních hodinách, čtyřnohou tulačku strážníci odchytávali znovu. Tentokrát se pohybovala po Finské ulici", udala strážník Tereza Greplová z Městské policie Prostějov. (red)

Hodil psa do studny a ten se utopil. Za týrání muži hrozí vězení

ilustrační foto

Jak PvNovinky před časem jako první informovaly, prostějovská hospodářská kriminálka řešila kauzu utopeného psa. Český fousek zemřel ve studni ve Vícově. Kriminalisté z jeho smrti podezírají 53letého muže. Podle vyjádření policejního mluvčího není ve věci poškozený, tonoucího psa nahlásil hasičům jiný člověk. Lze tedy spekulovat o tom, zda pejska do studny vhodil její majitel.

Z přečinu týrání zvířat podezírají prostějovští kriminalisté třiapadesátiletého muže. "Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že dne 11. července v dopoledních hodinách měl do studny na zahradě rodinného domu v obci na Prostějovsku hodit fenu rasy český fousek a zavřít za ní poklop. Následkem toho došlo k utonutí psa," informoval dnes policejní mluvčí František Kořínek. 

Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému za přečin týrání zvířat hrozítrest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (ber)

 

Uklízet po psech se musí na celém katastru města!

Foto čtenář

S dotazem, týkajícím se úklidu psích exkrementů, se na redakci PvNovinek obrátila jedna z obyvatelek Domamyslic. Trápí ji, že majitelé psů po svých zvířatech neuklízejí v ulici Pod vinohrádky exkrementy.

S dotazem, jak to v dané lokalitě je, jsme se obrátili na Magistrát města Prostějova. Podle fotografie, kterou čtenářka přiložila, jde totiž o polní cestu, vedoucí kolem budovy zemědělského družstva. "Na katastru města Prostějova (městské pozemky) je povinnost držitelů psů uklízet po svých mazlíčcích exkrementy. Okrskář městské policie situaci prověří. Podle fotografie totiž není zřejmé, zda jde o pozemek města nebo o pozemek soukromý," odpověděla mluvčí magistrátu Jana Gáborová. (ber)

 

Ve studni se utopil pes. Případ šetří kriminálka

ilustrační foto ber

Jak PvNovinky zjistily, prostějovská hospodářská kriminálka řeší kauzu utopeného psa. Český fousek měl zemřít ve studni ve Vícově.

"Mohu potvrdit, že takový případ šetří hospodářská kriminálka, v jejímž ranku jsou trestné činy týkající se životního prostředí," odpověděl na dotaz redakce mluvčí Policie ČR František Kořínek. Jak dodal, vzhledem k prověřování skutečností nelze v současné době k případu podat bližší informace.

Podle informací redakce přišel o život český fousek. Toho měl někdo shodit do studny, odkud jej vyprostili až hasiči. Bohužel mrtvého. 

Bližší informace zjišťujeme. (ber)

 

V lesoparku Hloučela pokousali muže při běhání psi. Nebyli očipovaní ani řádně přihlášení!

ilustrační foto

Čtvrtého července v osm hodin ráno oznámil muž prostějovským strážníkům pokousání psem. Celá událost se stala v lesoparku Hloučela. 

Hlídka kontaktovala poškozeného, který uvedl, že byl při běhání pokousán volně pobíhajícími psy. "Jednalo se o jednoho menšího psa, kříženec hnědobílé barvy a druhý byl šedobílý stafordšírský teriér. Nejprve napadl běžce menší ze psů a následně i druhý. Způsobili mu zranění na levé noze. Oba dva byli bez dozoru majitele," uvedla strážník Tereza Greplová. Strážníci společně s poškozeným provedli kontrolu okolí a našli majitele psů. Na místě bylo zjištěno další protiprávní jednání. Psi nebyli řádně přihlášeni a také očipovaní.

Volně pobíhající pes se nevyplácí

ilustrační foto MP

V sobotu 24. června dopoledne vyjížděla hlídka prostějovských strážníků na oznámení, že v blízkosti centra města pobíhá pes na volno. Strážníci po příjezdu na místo kontaktovali oznamovatele a psa odchytli. Jednalo se o křížence černo – bílé barvy středního vzrůstu.  

"Hlídka prověřila okolní ulice, ale majitele se nepodařilo zjistit. Pes byl převezen na služebnu městské policie a umístěn do odchytových kotců. Odpoledne se na služebnu dostavil majitel psa, který byl poučen, že se dopustil přestupku a celá událost byla vyřešena blokovou pokutou," konstatovala strážník Tereza Greplová. (red)

 

Kolie hledá majitele!

Foto LOZ Olomouc

Dlouhosrstá kolie čeká na pána v útulku Ligy na ochranu zvířat v Olomouci.

Pes byl odchycen v Prostějově, pokud znáte majitele, dejte mu vědět! Telefon do útulku je 585 418 484. (ber)