Tovačov

Tip na víkend: Hanácké muzeum Tovačov

ilustrační foto plakát

Hanácké muzeum v Tovačově se otvírá pouze na tři dny v roce. Určit stojí za zhlédnutí!

Miroslav Navrátil, majitel a provozovatel muzea, umožní veřejnosti nahlédnutí do sbírek, které vyvolávají nostalgii doby našich babiček a prababiček. Návštěvníci si budou moci prohlédnout sbírku desítek dobových šicích strojů, vyzkoušet si jízdu obřím pětimetrovým trakařem, který je největší v Česku, nebo si pro štěstí pohladit obří podkovy.

Policisté kontrolovali Tovačovská jezera

Foto PČR

V úterý v době od 9 do 13 hodin v lokalitě Tovačovských jezer proběhlo bezpečnostní opatření VODA 2018, do kterého byla zapojena desítka policistů nejen z kojetínského oddělení, ale také policisté s člunem z pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, dopravního inspektorátu a přerovského obvodního oddělení.

S kontrolou hůře přístupných míst vypomohla i policejní čtyřkolka. Akce byla zaměřena především na odhalování protiprávního jednání souvisejícího s řízením a provozem plavidel na vodní ploše, dodržování platných ustanovení vodního zákona a také dodržování zákazu vjezdu do míst, kde to není povoleno. V průběhu akce byly zkontrolovány tři desítky osob, z toho tři osoby byly vůdci malého plavidla. "Odhaleno bylo třináct přestupků, které byly zadokumentovány a oznámeny příslušnému správnímu orgánu.

Koupete se v Tovačově? Pozor na pokuty!

ilustrační foto

Pohrdáte koupališti a raději vyhledáváte přírodní vodní plochu? Tak asi stejně jako řada dalších občas zamíříte na Donbas, jezera u Tovačova. Jenže pozor, koupat se v nich je jednak na vlastní nebezpečí, druhak v podstatě zakázáno. PvNovinky přináší mapu jezer i s popisky, jakému účelu slouží. Dočtete se rovněž, kde se můžete bez obav z postihu vykoupat.  

Tovačovská jezera začala vznikat v padesátých letech minulého století jako zatopená plocha po těžbě stěrkopísku. Jezera se nachází jihovýchodně od města Tovačov, nedaleko soutoku řek Moravy s Bečvou. Celková výměra jezer činí cca 330 ha a každým rokem se zvětšuje. Název Donbas vznikl v minulosti podle názvu jezera v tehdejším Sovětském svazu. Donbas byl tvořen částí dnešních jezer I - Sever a severní částí jezera IV - Skašovského.

Slavnostní výlov Hradeckého rybníka v Tovačově již příští víkend!

Ilustrační foto ber

Rybářství Tovačov zve širokou veřejnost na tradiční výlov Hradeckého rybníka v Tovačově. Uskuteční se 22. a 23. října v době od 8,30 hodin.

„Domů si můžete odvézt amura, kapra, tolstolobika či dravé ryby, ochutnat můžete nejrůznější rybí speciality,“ zvou rybáři. Dětem budou den zpříjemňovat nejrůznější atrakce, dospělí si mohou vychutnat country hudbu.

Po celý víkend bude otevřen zámek v Tovačově, veřejnost má možnost rovněž navštívit soukromou husí farmu rodiny Opatrných v Sadové ulici v Tovačově. (ber)

Dvojnásobného vraha z Tovačova udala expřítelkyně

ilustrační foto

Olomoucký krajský soud dnes otevřel kauzu dvojnásobné vraždy. Čtyřiadvacetiletý Tomáš Francl z Prostějovska loni v červnu napadl a zabil své prarodiče, z bytu ukradl peníze a utekl. Policistům, kteří ho hledali i na Prostějovsku, jeho otřesný čin oznámila expřítelkyně. Rozsudek padne pravděpodobně v pondělí.

O celé tragedii PvNovinky několikrát informovaly - http://pvnovinky.cz/krimi/26970-vrahovicke-vecerni-patrani-ma-nejspis-so....
Při včerejším jednání vyšly najevo hrůzné skutečnosti. Oba důchodce mladý vrah zabil ve spánku, babičku nejprve rdousil a pak ji ubodal, dědečkovi zasadil ránu do krku. Oba vykrváceli a podle odborníků jim nebylo pomoci. Francl jim pak ukradl peníze a odjel do nočního klubu do Prostějova. Na jeho stopu policisty přivedla jeho expřítelkyně, které se hrůzným činem pochlubil.

Koupání na jezerech v Tovačově? Povoleno jen někde

ilustrační foto

 

Pohrdáte koupališti a raději vyhledáte přírodní vodní plochu? Tak asi stejně jako řada dalších občas zamíříte na Donbas, jezera u Tovačova. Jenže pozor, koupat se v nich je jednak na vlatní nebezpečí, druhak v podstatě zakázáno. PvNovinky přináší mapu jezer i s popsekm, jakému účelu slouží. Dočtete se rovněž, kde se můžete bez obav z postihu vykoupat.  

Tovačovská jezera

Tovačovská jezera začala vznikat v padesátých letech minulého století jako zatopená plocha po těžbě stěrkopísku .

Ze Spanilé věže se letos nepodíváte

ilustrační foto

 

První návštěvníky přivítá tovačovský zámek v sobotu 5. dubna. Letos se ale z proslavené Spanilé věže nepodíváte. Prochází náročnou rekonstrukcí, na kterou město získalo téměř desetimilionovou dotaci.

Spanilá věž se dočká obnovy pláště, rekonstrukce čeká všechny pískovcové erby a portály, opraví se dveře, okna, schodiště, předpokládá se výměna oken ve vyhlídkovém ochozu, dělat se bude nová elektroinstalace.

Oprava devadesát šest metrů vysoké věže by měla být hotová do konce letošního října a tak se návštěvníkům otevře až v příštím roce.