ubytovna

Na ubytovně na Olomoucké zasahovala záchranka, hasiči i policisté

ilustrační foto ZZS

Již po druhé v průběhu několika dnů zasahovaly na ubytovně v Olomoucké ulici v Prostějově složky IZS. Zatímco v prvním případě šlo o opařené dítě, které bylo transportováno vrtulníkem do brněnské nemocnice, v druhém případě se jednalo o planý poplach.

Hasiči, policisté a záchranka se před ubytovnou střetli ve čtvrtek odpoledne. "Jednalo se o asistenci při otevření bytu složkami IZS. Sousedé slyšeli ránu a nemohli se na muže v bytě doklepat. Na místě byl muž středního věku, bez jakéhokoliv zranění, zato pod vlivem alkoholu. ZZS nebyla na místě nakonec potřeba," sdělila redakci mluvčí záchranky Lucie Urbanová. (ber)

Deratizaci si obyvatelka ubytovny nepřála

ilustrační foto deratiz.cz

20. listopadu v poledne přijali prostějovští strážníci na lince 156 oznámení o potížích s nájemnicí na ubytovně. Ta si nepřála, aby byla v jejím pokoji provedena deratizace. 

"Oznamovatel hlídce sdělil, že v domě jsou naplánovány deratizační práce a všichni nájemci s tím byli seznámeni. To se pravděpodobně nelíbilo třiašedesátileté ženě, která odmítla deratizátory vpustit do bytu. Hlídce uvedla, že o tom nevěděla dostatečně dopředu," vedla strážník Tereza Greplová. Obě strany byly poučeny o řešení situace občanskoprávní cestou, jelikož se jedná o občanskoprávní spor. (red)

 

Město nechce v centru ubytovny

ilustrační foto ber

Dvě žádosti o vydání souhlasu obce s projektem v oblasti sociálního bydlení obdržela v minulých dnech Rada města Prostějova. Obě žádosti zamítla. V centru města nechce sociální ubytovny.

První žádost podal SOCIO PROSTĚJOV z.s., který chtěl v Poděbradově náměstí postavit byty sociálního bydlení pro svobodné matky a nízkopříjmové rodiny. Druhou žádost podal subjekt z Olomouce, který chtěl byty sociálního bydlení postavit v Újezdu číslo 3.

„Ani jeden žadatel nenabídl nic, co bychom považovali za řešení sociální otázky,“ uvedl náměstek primátorky Pavel Smetana s tím, že druhý žadatel navíc v této chvíli nepůsobí pod žádnou organizací, ale jde o soukromou osobu.

Téměř polovina obyvatel je romského etnika, další jsou příjemci sociálních dávek s trvalým pobytem na radnici, říká Sekanina

Foto ber

 

Organizace Schola Servis, jejímž zřizovatelem je Olomoucký kraj, vlastní budovu v ulici M. Pujmanové 754 ve Vrahovicích, kterou proměnila v ubytovnu. Na problematické chování nájemníků si stěžují místní. Ředitel Schola Servisu Pavel Sekanina argumentuje tím, že ubytovně vládnou přísná pravidla. 

Hlídají kamery i recepční

Ubytovny pro sociálně slabé nejsou pouze „džob“ soukromníků

ilustrační foto internet

 

Již delší dobu se v Česku propírá bydlení na ubytovnách, které je často  velmi drahé. V případě chudých rodin tyto neúměrně vysoké náklady většinou nese stát prostřednictvím doplatků na bydlení zasílaných často rovnou na účet ubytovatele. I v Prostějově je několik takových ubytoven, většinou v soukromých rukách. Jednu z nich ale vlastní Schola Servis, jehož zřizovatelem je Olomoucký kraj. I on na jejich obyvatelích vydělává.

Drahé bydlení platí stát   

V ubytovně, kde došlo k cikánské bitce, se našla mrtvola

ilustrační foto PČR

 

V ubytovně na Olomoucké ulici byla dnes nalezena mrtvá osoba.

Na místo byla přivolána městská policie, záchranka i Policie ČR, která věc šetří. Podle prvotních poznatků se nejedná o násilnou smrt. "V uvedeném místě jsme byli přivoláni k náhlému úmrtí osoby, kdy přivolaný lékař prvotním ohledáním neshledal známky cizího zavinění", uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

Dobrý kšeft. Peníze od státu rovnou na účet!

Ilustrační foto PvNovinky.cz

 

Deset, dvanáct tisíc. I takové sumy platí úřady práce v podobě dávek na bydlení. Ne však do rukou žadatelů, ale přímo pronajímatelům bytů. I v Prostějově je to dost dobrý kšeft.

"Manžel přišel o práci, já jsem na mateřské a tak nastaly těžké rozbroje. Jak jinak než kvůli penězům. Vygradovalo to natolik, že nás začal mlátit a tak jsem sbalila všechny tři děti a odstěhovala se na ubytovnu. Za garsonku jsem platila 3 tisíce na osobu, takže 12 tisíc. Ne tedy já, ale úřad práce a rovnou majiteli objektu. Ten mi dávku pomohl vyřídit," popsala vlastní zkušenost sedmadvacetiletá Vendula, která na ubytovně žila několik měsíců. "Do toho vám nic není," odpověděl PvNovinkám na dotaz ohledně výše a placení nájmů oslovený majitel.