ANO

Klub ANO nadále povede Jaroslav Faltýnek

Foto ANO Olomouc

Klub ANO se po víkendových volbách rozrostl ze 47 na 78 poslanců. Faltýnkovo zvolení do čela frakce se očekávalo, zvolen byl jednomyslně. 

„Myslím, že se nám podařilo tým stabilizovat a vystupovali jsme v podstatě jako jednotný klub. A to je moje ambice i pro toto volební období,“ řekl Jaroslav Faltýnek před samotnou volbou a připomněl, že má zkušenost z končícího volebního období, kdy vedl sněmovní zemědělský výbor a byl členem organizačního výboru.

Víme první: Hejtman Košta odvolán, nahradil ho Okleštěk

foto Prostějovské novinky

Olomoucký kraj bude mít nového hejtmana.

Krajské zastupitelstvo právě odvolalo hejtmana Oto Koštu (ANO). Pro návrh se vyslovilo 35 zastupitelů, 3 byli proti, 16 dalších se zdrželo. Zastupitelé bezprostředně poté zvolili jeho nástupce, kterým se stal Ladislav Oklešťěk (ANO). Pro nového hejtmana hlasovalo 29 koaličních zastupitelů, 21 opozičmních zastupitelů se zdrželo a další čtyři, včetně bývalého hejtmana Košty, vůbec nehlasovalo.

Krajské zastupitelstvo odvolává hejtmana Koštu

ilustrační foto: kr-olomoucky.cz

V Olomouci od rána probíhá jednání krajského zatsupitelstva, jehož klíčovým bodem je návrh na odvolání hejtmanana Oto Košty (ANO).

S  návrhem na hejtmanovo odvolání přišlo v lednu hnutí ANO, které ho samo v listopadu do funkce jako svého volebního lídra nominovalo. Nejsilnější klub v krajském zastupitelstvu je ale nyní přesvědčen, že Košta funkci nezvládá a má být vyměněn. Nejprve ho vyzvalo k odstoupení a, když odmítl, zahájilo kroky k jeho odvolání.

Jaroslav Faltýnek opět místopředsedou ANO

ilustrační foto anoprostejov.cz

V sobotu začal v Praze dvoudenní sněm hnutí ANO, na kterém si členové zvolili své vedení. Předsedou se opět stal Andrej Babiš, post prvního místopředsedy obhájil prostějovský zastupitel Jaroslav Faltýnek. 

Dlouholetého spolupracovníka Andreje Babiše vyzývala středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová. Faltýnek ji však s přehledem porazil.

Jaroslav Faltýnek je dlouholetou pravou rukou Andreje Babiše, se kterým spolupracoval ve vedení holdingu. Až do loňského prosince seděl v jeho představenstvu, odešel až poté, co parlament definitivně schválil novelu zákona o střetu zájmů, která Babiše přiměla k tomu, aby své firmy převedl do svěřenského fondu. (ber)

 

Na funkci nerezignuji, tvrdil hejman Košta na tiskovce

ilustrační foto

Olomoucký hejtman Oto Košta (ANO) dnes odpoledne na tiskové konferenci zopakoval, že nerezignuje na funkci. K odstoupení ho v neděli večer vyzvaly krajský klub zastupitelů a předsednictvo ANO. Koštovu rezignaci podpořil předseda ANO Andrej Babiš.

"Rozhodně ne," odpověděl Košta na dotaz novinářů, zda změnil své rozhodnutí nerezignovat na funkci hejtmana.

Představitelé koaliční ČSSD a ODS dnes oznámili, že případné personální změně na postu hejtmana nebudou bránit. ANO je připraveno navrhnout jeho odvolání na zastupitelstvu v závěru února. (red)

 

Krajský sněm ANO 2011 zvolil předsednictvo

ilustrační foto ANO BUDE LÍP

Čtyřicet čtyři delegátů z pěti oblastí zvolilo 16. ledna v Přerově nové vedení krajské organizace hnutí ANO v Olomouckém kraji. Pozici předsedy podruhé obhájil poslanec Ladislav Okleštěk. V místopředsednictvu poprvé usedne i žena.

Třetí volební období ve vedení kraje opět připadne do rukou Ladislava Oklešťka. Svou pozici krajské 'jedničky' v tajné volbě s přehledem udržel. „V rámci kraje bych chtěl pracovat se všemi a pro všechny. Všechny podněty jsou pro mě inspirující a ať už se rozhodnete, jak se rozhodnete, určitě neuděláte špatně,“ promluvil k delegátům Okleštěk krátce před volbou. Protikandidátem mu byl předseda největší oblastní organizace Olomouc, Milan Feranec.

Babiš navštívil prostějovskou nemocnici

Foto nemocnice Prostějov

Ministr financí Andrej Babiš navštívil v pátek 29.4. Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Po krátké schůzce s managementem se zúčastnil také hodinové diskuze se zaměstnanci prostějovské nemocnice.

Hlavním tématem návštěvy byla aktuální situace v českém zdravotnictví. „Dlouhodobě vedeme ve vládě polemiky o tom, jak zdravotnictví správně vést. Podle toho, co jsem se tady v prostějovské nemocnici dozvěděl, by stát měl převzít model řízení AGELu a posílat tam své zaměstnance na stáž,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš během své dnešní návštěvy.

Z klubu ANO vystoupili dva zastupitelé, Jura a Župková

ilustrační foto anoprostejov.cz

 

Zástupců v klubu ANO 2011 je v prostějovském zastupitelstvu o dva méně. Členství v klubu ukončili František Jura a Marcela Župková.

"Měli k tomu stejné důvody, a to neslušné až destruktivní jednání svých kolegů, kteří podle nich ještě na zastupitelstvu nenavrhli nic užitečného a jenom se snaží vše bořit," uvádí Prostějovský večerník. "To jsou pouze prázdné fráze, které nejsou doloženy ani jediným konkrétním případem či skutkem. Pochopitelně, že tak to není, všechny naše návrhy a připomínky byly konstruktivní, směřovaly ke zlepšení práce zastupitelstva. Zastupiteleé prácovali v zájmu občanů a celého města a poslední vývoj zejména v kauze Manthellan nám dal zcela za pravdu.

Tiskové prohlášení předsednictva místní organizace ANO 2011

ilustrační foto naiclerova.cz

 

Z důvodů množících se nepodložených spekulací v  tisku ohledně možných potenciálních kandidátů ANO Prostějov do komunálních voleb v Prostějově vydáváme toto prohlášení:

Předsednictvo místní organizace ANO 2011 v Prostějově se důrazně ohrazuje vůči lživým informacím regionálního tisku o potenciálních kandidátech na prostějovskou radnici za ANO 2011.

Prostějovan Faltýnek předsedou klubu ANO ve Sněmovně

ilustrační foto

Prostějovský politik Jaroslav Faltýnek byl dnes zvolen do čela poslaneckého klubu Babišovy strany ANO.

Faltýnek povede ve Sněmovně druhý největší klub, který čítá 47 poslanců. Bývalý prostějovský radní zastává kromě dnes získané funkce také pozici v předsednictvu strany ANO a aktuálně patří k čtyřčlennému vyjednávacímu týmu strany v povolebních jednáních. Bude mít Prostějov znovu po letech v osobě Jaroslava Faltýnka také ministra? To ukáže povolební vyjednávání a rozhodnutí ANO, zda vstoupit do vlády. (red)