okres

Hranice okresu kontroluje 26 policejních stanovišť

foto Policie ČR

Do kontrol ohledně pohybu osob mezi jednotlivými okresy má Územní odbor Prostějov v současnosti vyčleněny tři desítky policistů.

„Dohlížejí na 26 různých stanovišť, mezi kterými se podle potřeb přesunují," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. Policie podle jejich slov bude v dalších dnech reagovat nasazením sil a prostředků podle aktuálního vývoje situace. „Hlídky budou sloužit společně s příslušníky Armády ČR," doplnila mluvčí. (ber)

Zákaz pohybu mezi okresy zkontrolují policisté, celníci a vojáci

ilustrační foto Policie ČR

Dohlížet na to, jak lidé dodržují zákaz pohybu mezi okresy, má od pondělí policie. Na pomoc ministr vnitra Jan Hamáček přizval až 5000 vojáků a téměř 500 celníků. Kontroly ale budou především namátkové a jejich cílem prý nemá být vybírání pokut.

„Hlídky budou rozmístěny tak, abychom dosáhli účelu opatření a byly v co nejmenší míře obcházeny,“ informoval policejní prezident Jan Švejdar.

 Vstupenkou do jiného okresu bude buď potvrzení od zaměstnavatele, nebo čestné prohlášení o nezbytnosti cesty. Stačí ho napsat rukou, ale jsou k dispozici předepsané vzory. Najít se dají na stránkách ministerstva vnitra a vlády.  

Kontroly se mají zaměřit také na vlaky a autobusy. (ber)