příspěvky

Příspěvky pro organizace bude kraj rozdělovat do května!

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

 

Jen do května bude letos Rada Olomouckého kraje rozhodovat o poskytování neinvestičních finančních příspěvků do 25 tisíc korun. Na příspěvky je letos v rozpočtu vyčleněna částka 6,9 miliónu korun.

Radní je rozdělují fyzickým i právnickým osobám provozujícím veřejně prospěšnou činnost na území kraje. Patří k nim například organizace působící ve vědě a vzdělávání, kultuře, sportu, zdravotnictví, sociálních službách, životním prostředí, turistickém ruchu a oblasti práce s mládeží. Získávají je žadatelé, kteří mimo jiné nesplňují kritéria požadovaná jinými dotačními tituly kraje.

Jak se politici zapojují do charity? Zhlédněte!

ilustrační foto

Rozvodněné řeky a přívalové deště stále trápí mnoho oblastí země. Lidé v zasažených místech jsou zoufalí a přijmou jakoukoli pomoc. Vděčni jsou za rukavice, kyblíky i pouhá košťata. O financích ani nemluvě. Pomáhá i Charita Prostějov, která před nedávnem vyhlásila sbírku. S pomocnou rukou přišel i magistrát, který do Křešic, jedné z obcí zasažených velkou vodou, poslal rovných sto tisíc korun.  Přispěli i jednotlivci z vedení města.

„Každá pomoc se hodí, každá korunka je dobrá,“ asi tak nějak by jistě reagovali lidé z postižených oblastí. Kdo si povodně nikdy nezažil, nejspíš nemůže posoudit bezmoc a trápení lidí ze zaplavených domů.

Obrátili jsme se na radní města a na téma charita a dobročinnost směřovali své otázky. 

Dotazy byly zcela jednoduché a putovaly na běžně užívané mailové adresy. Některých odpovědí jsme se ale ani po třech týdnech nedočkali.

1. Zapojíte se do pomoci, kterou v současné době potřebují zatopené oblasti?

2. Jakým způsobem se zapojíte?

Halu Sportcentra ovládnou mladí tanečníci

ilustrační foto

Poslední den v týdnu do prostějovského Sportcentra vtrhne hudba a mládí. Startuje tady sedmnáctý ročník Regionální přehlídky pohybových skladeb. Soutěžit se bude v kategoriích free dance, street dance nebo show dance.

 

 

Mezi tanečními školami, které budou vystupovat, jsou tradiční účastníci TS Free Dance, Taneční škola Pirouette nebo  T.S. R. A. Dance. Předvede se i Taneční škola Hubený. Slavnostní zahájení se uskuteční v neděli v půl druhé odpoledne, pak již bude následovat samotná přehlídka.

„Letos se nám tady na parketu Sportcentra vystřídá čtyři sta sedm tanečnic a tanečníků. Taneční akce nabídne free stylové formace, ale k vidění budou i tradiční taneční choreografie, dokonce i baletní prvky,“ uvedl jako ochutnávku Jan Zatloukal ze spolupořádajícího Sportcentra DDM.