drogy

OBRAZEM: V Prostějově se běželo proti drogám

Foto MMP

Šestnáctý republikový a osmý prostějovský ročník cyklo - běhu za Českou republiku bez drog se konal v centru města 13. 6. 2018.

Tato aktivita zásadně volá po zvýšení DROGOVÉ GRAMOTNOSTI a osvěty v naší zemi. Akci organizuje občanské hnutí ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU a proběhla pod záštitou Zdravého města Prostějova. Běhu se aktivně účastnili studenti středních škol.

V průběhu maratonu navštívili zástupci kampaně také místní školy, kde prezentovali efektivní Hubbardův detoxikační program pro drogově závislé, fungující výhradně bez použití náhražkových drog. (red)

 

Do celonárodní protidrogové osvěty se zapojí také Prostějov!

ilustrační foto plakát

Celkem šestnáctý republikový ročník, v Prostějově osmý, proběhne stejně jako v minulých letech v centru města dne 13. 6. 2018. Vše ve spojení jízdy na kole a běhu.

Tato aktivita zásadně volá po zvýšení DROGOVÉ GRAMOTNOSTI a osvěty v naší zemi. Akci organizuje občanské hnutí ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU a proběhne pod záštitou Zdravého města Prostějova. Běhu se aktivně budou účastnit také studenti místních středních škol.

V průběhu tohoto maratonu navštíví zástupci kampaně také místní školy, kde budou prezentovat efektivní Hubbardův detoxikační program pro drogově závislé, fungující výhradně bez použití náhražkových drog. (red)

 

Včerejší honička na Moravské! Policisté zdrogovaného muže bez řidičáku dopadli již podruhé!

ilustrační foto PČR

V úterý kolem patnácté hodiny byla Moravská ulice v Prostějově svědkem policejní honičky. Policisté z plumlovského obvodního oddělení během ní zadrželi řidiče osobního vozu Peugeot. V tomto týdnu se policistům pokusil utéci již po druhé. Opět byl pod vlivem drog a jel ve voze bez technické a zákonného pojištění. Navíc nemá řidičský průkaz. 

"Muž jel po ulici Krasická směrem na ulici Moravská v Prostějově a ujížděl policistům, kteří ho chtěli zastavit v rámci silniční kontroly. Při jízdě řidič nezvládl řízení, vjel mimo komunikaci a narazil do svislé dopravní značky, kterou urazil. Vozidlo zastavilo vpravo mimo komunikaci až na travnatém pásu. Řidič z vozidla rychle vystoupil a snažil se z místa nehody utéci. V tom mu ale hlídka zabránila," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dál bylo zjištěno, že nevlastní řidičské oprávnění.

Noční honička! Policisté zdrogovaného muže bez řidičáku dopadli

ilustrační foto PČR

V sobotu v nočních hodinách dohlížela hlídka policistů na veřejný pořádek a bezpečnost v silničním provozu v obci Dobromilice. Při kontrole zaregistrovala vozidlo odjíždějící od místního pohostinství, které jelo směrem na Hradčany. Policisté chtěli vozidlo za pomoci světelného nápisu „STOP“ zastavit, ale řidič byl jiného mínění a na znamení nereagoval a začal ujíždět směrem na Vřesovice.

Před výjezdem z obce Hradčany odbočil vpravo. "Po celou dobu jízdy byl řidič peugeotu světelným i zvukovým zařízením vyzýván k zastavení. Pokračoval ale dál slepou ulicí a v místě, kde končila komunikace, zastavil vozidlo, vyskočil z něho a prchal pryč směrem do centra obce. Před hlídkou, která ho neustále pozorovala a pronásledovala, se snažil ukrýt ve křoví. Policisté podezřelého vyzvali, aby opustil úkryt, nebo proti němu použije donucovací prostředky.

Další pěstitel byl obviněn

ilustrační foto PČR

Dne 12. dubna 2018 si od prostějovských kriminalistů převzal dvaadvacetiletý muž usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. 

"Tohoto skutku se měl obviněný dopustit tím, že od května do srpna minulého roku na zahradě svého bydliště v obci na Prostějovsku pěstoval rostliny konopí setého. Policisté muže viní z toho, že chtěl po dozrání rostliny usušit a vyrobit z nich toxikomansky využitelnou hmotu. Pět rostlin o výšce od jednoho do dvou metrů však policisté v srpnu zajistili," konstatoval policejní mluvčí františek Kořínek. 

V případě prokázání viny a odsouzení obviněnému za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. (red)

 

Dvacet hodin po vykouření dvou cigaret marihuany dořídil

ilustrační foto PČR

V neděli 8. dubna 2018 krátce před půlnocí kontrolovali policisté v ulici Na Hrázi v Prostějově osobní automobil značky Saab a jeho šestadvacetiletého řidiče. Při kontrole dokladů muž nepředložil řidičský průkaz s odůvodněním, že ho u sebe nemá. 

Po negativní dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu se podrobil také orientačnímu testu na jiné návykové látky. Ten ukázal přítomnost látky cannabis. "Řidič se zjištěnou skutečností souhlasil a přiznal vykouření dvou cigaret marihuany tentýž den mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní. Na výzvu policistů se podrobil odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění míry ovlivnění zakázanou látkou. Pro své jednání je nyní podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu.

Řídil pod vlivem drog

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek necelou hodinu po půlnoci zastavila policejní hlídka v Kostelci na Hané jednatřicetiletého muže, který řídil osobní motorové vozidlo značky Audi. Byl pod vlivem drog.

"Při kontrole provedli policisté i dechovou zkoušku, zdali není řidič pod vlivem alkoholu a dle výsledku měření nebyl. Provedena byla i orientační zkouška na návykové látky a zde byl výsledek pozitivní. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál a další jízdu mu policisté zakázali," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že případ je nadále v šetření. (red)

 

Policisté zastavili řidiče, který po pozitivním testu na drogy ujížděl vesnicemi pryč!

ilustrační foto PČR

V neděli v odpoledních hodinách byl mezi obcemi Nezamyslice a Dřevnovice zastaven a kontrolován dvaatřicetiletý muž, který řídil osobní motorové vozidlo Š Fabia. U řidiče policisté provedli orientační test na drogy, který byl pozitivní na cannabisové látky. Po tomto zjištění se ale kontrolovaný muž nezachoval standardně, naskočil do vozidla a z místa začal ujíždět. 

"Hlídka ho pronásledovala a za pomoci světelných i zvukových znamení se pokusila řidiče zastavit. S policisty odmítal spolupracovat, na výzvy nereagoval a místo toho, aby vozidlo zastavil, pokračoval v jízdě dál přes obce Dřevnovice, Těšice a zpět do Nezamyslic, kde u jednoho z domů zastavil a chtěl odejít. Ani na další výzvy a upozornění policistů, že použijí donucovací prostředky, nereagoval.

Další tři obvinění z prodeje drog

Foto PČR

V únoru po rozpracování a zajišťování důkazních materiálů obvinili kriminalisté z Přerova a Hranic tři muže z nelegální činnosti, konkrétně z prodeje marihuany a pervitinu.

První podezřelý byl policisty zadržen v ranních hodinách 21. února v Lipníku nad Bečvou bez použití donucovacích prostředků. Vzápětí byla v místě jeho bydliště provedena domovní prohlídka bytových i nebytových prostor. Policisté v domě našli a zajistili necelé dva kilogramy sušeného konopí a tři kusy vzrostlých rostlin, ze kterých by dealer získal přibližně další kilogram sušeného materiálu. Marihuanu pěstoval nejen pro sebe, ale i na kšeft. K protiprávnímu jednání se kriminalistům sedmatřicetiletý muž doznal a ještě téhož dne byl po sdělení obvinění ze zadržení propuštěn na svobodu.

Cyklista byl po vlivem alkoholu i drog. Navíc drogy převážel

ilustrační foto PČR

V červenci minulého roku kontrolovali policisté v obci Mostkovice sedmadvacetiletého cyklistu z Prostějova. Po negativní dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu policisté u muže provedli také test na zjištění přítomnosti jiných návykových látek. Ten byl pozitivní na látku amphetamin/metamphetamin.

"Při silniční kontrole policisté u muže dále nalezli bílý prášek a sušenou rostlinnou hmotu. Tyto látky byly odeslány ke znaleckému zkoumání, které potvrdilo podezření policistů. Jednalo se o sušenou rostlinu konopí a více než 4,5 gramu látky zvané pervitin," uvedl policejní mluvčí františek Kořínek s tím, že policisté muže obvinili z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)