fotografie

Mračna nad Prostějovem

Foto Leo Ševčík

Tři fotografie z dílny Leo Ševčíka doputovaly do našeho redakčního e-mailu.

Tři rozdílná místa, tři odlišné časy, třikrát jiné počasí. Všechny spojuje jediné. Prostějov. Hezký večer. (red)

OBRAZEM: Adventní Prostějov očima Leo Ševčíka

Foto Leo Ševčík

Do redakčního e-mailu dorazily fotografie Leo Ševčíka zachycující vánoční strom na hlavním náměstí a jeho okolí.

Urostlého krasavce, který se letos chlubí úplně novou světelnou výzdobou, rozsvítil zpěvák Pavel Callta. (red)

Josef Franc zve na Fotografické ohlédnutí

ilustrační foto pozvánka

Známý prostějovský fotograf Josef Franc umístil svoji novou výstavu Fotografická ohlédnutí do prostor kavárny Gallery Dvořák v prostějovském zámku.

"Vystavil jsem tu několik svých "srdečních fotografií", které se úspěšně umístily v několika českých i zahraničních fotosoutěžích," kometuje výstavu autor.

K vidění je denně až do 2. ledna 2018. (red)

Josef Franc zve na Fotografické ohlédnutí

ilustrační foto

Známý prostějovský fotograf Josef Franc umístil svoji novou výstavu Fotografická ohlédnutí do prostor kavárny Gallery Dvořák v prostějovském zámku.

"Vystavil jsem tu několik svých "srdečních fotografií", které se úspěšně umístily v několika českých i zahraničních fotosoutěžích," kometuje výstavu autor.

K vidění je denně až do 2. ledna 2018. (red)

 

OBRAZEM: Podzim na Hloučele fotoaparátem Leo Ševčíka

Foto Leo Ševčík

Do redakčního e-mailu nám připutovaly fotografie podzimní Hloučely.

Opět nám je zaslal čtenář Leo Ševčík, který se vydal na procházku a pořídil snímky pro ty, kteří nemají na procházky Hloučelou čas. Děkujeme. (red)

Noční Prostějov

Foto Jiří Malíček

Stane se, že uvidíte fotografii, o které nemůžete říci nic jiného, než že je krásná.

Stejně, jako je právě tato. Fotograf Prostějovský na ní zvěčnil prostějovskou velkou dámu. Dnes v noci trochu jinak, než jak ji známe. (red)

 

Fotoaparátem Zbyňka Honesta: Večerní Smetanovy sady

Foto Zbyněk Honest

Po delším čase jsme se opětovně spojili s Prostějovanem Zbyňkem Honestem a požádali jej o zaslání nejnovějších fotografií.

"Tentokrát zasílám dva pohledy na večerní Smetanovy sady", napsal k zaslaným fotografiím.

My nesmírně děkujeme a přejeme panu Honestovi i vám, milí čtenáři, krásný páteční večer. (red)

Fotografii Prostějovana Josefa France ocenili zlatou medailí v Turecku!

Foto Josef Franc

Prostějovské novinky pravidelně informují o fotografických výstavách, zaměřených na krásy a zajímavosti přírody, které ze svých toulek připravuje známý prostějovský cestovatel a fotograf Josef Franc. Ten je při své profesi kriminalistického technika často nucen fotografovat a ohledávat místa a věci, které nejsou nikterak příjemné a pozitivní, a proto se pro něj příroda a fotografování jejích krás stalo důležitým koníčkem k relaxaci. 

Jak sám říká, nedělá fotografování jako umění, avšak snaží se nádherné okamžiky, které při svých toulkách přírodou vnímá, "fotograficky uchopit" a ukázat i dalším lidem. A protože se nebojí se svými fotografickými úlovky popasovat s ostatními fotografy, pravidelně se účastní i fotografických soutěží jak doma, tak v zahraničí. Po několika úspěšných umístěních svých fotografií jak v ČR, na Slovensku, v Rakousku a vloni v Srbsku, se letos v lednu zúčastnil mezinárodní fotografické soutěže DEFSAD Forum Camlik 1. INTERNATIONAL PHOTOGRAPHY EXHIBITION v Turecku.

Zbyněk Honest: Když padal sníh...

Foto Zbyněk Honest

Již několikrát v minulosti jsme od Zbyňka Honesta odbdrželi krásné fotografie. Dnes jsme jej požádali, zda ve svém fotografickém archivu nalezne fotografie, se kterými se nám i čtenářům Prostějovských novinek nepochlubil.

Zaslal nám tyto dvě, ke kterým krátce, lakonicky napsal: Když padal sníh... Začátkem ledna.

Děkujeme a kocháme se! (red)

Líný fotograf má po roce a půl premiéru. Zimní

Foto Petr Sládek

O prostějovském fotografovi Petru Sládkovi PvNovinky již několikrát psaly. Mladý muž, jehož proslavil cyklus nazvaný Burákoviny, si dal rok a půl dlouhou pauzu. PvNovinkám se ale pochlubil první fotografií, kterou po odmlce pořídil. Patří do další Petrovy skvělé galerie, Zimní krajinky.  

"Fotil jsem velice málo. V mobilu mám napsaných spoustu nápadů se zimními krajinkami, ale poslední krajinku jsem vyfotil až po 1,5 ročním odstupu," podotkl Petr k fotografii s tím, že za jeho tvůrčí pauzou byla obyčejná lenost. "Letos se budu snažit fotit víc. Jinak plánuji pokračovat v panoramatickém focení známých a zajímavých osobností a taky si občas vyfotím panoramaticky město," dodal.