most

Pod železniční most u Němčic se kontejner nevešel

Foto PČR

V pátek 12. října 2018 v 9:30 hodin řídil pětadvacetiletý řidič nákladní automobil značky MAN na komunikaci mezi obcemi Výšovice a Němčice nad Hanou. Při tom nerespektoval dopravní značku zakazující vjezd vozidel vyšších než 3,6 metru.

Před vjezdem do obce Němčice nad Hanou v důsledku toho došlo ke střetu s na vozidle umístěným kontejnerem. Nárazem do mostu došlo k uvolnění horního víka kontejneru a jeho pádu na komunikaci," popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek pak vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení. (red)

 

Do mostu v Němčicích narazil další náklaďák!

ilustrační foto

K nehodě nákladního vozu došlo dnes o půl desáté ráno na příezdové komunikci od Výšovic. Vůz narazil do železničního mostu. Nehoda se obešla bez zranění.

"Silnice byla uzavřena zhruba do dvanácté hodiny. Průjezd byl možný jedním směrem," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek s tím, že příčiny nehody a její následky jsou v šetření. (ber)

Pod mostem neprojel. Naštěstí ho nepoškodil!

ilustrační foto PČR

V pondělí  ráno jel šestatřicetiletý řidič s nákladním vozidlem Volvo po komunikaci v obci Němčice nad Hanou ve směru na Prostějov. A narazil do mostu.

"Při projíždění pod železniční tratí si najel do protisměru a nerespektoval dopravní značku, která zakazovala vjezd vozidel překračující vyznačenou mez a převáženým kontejnerem narazil do spodní části mostu. Na místo nehody byli přivoláni pracovníci železniční dopravní cesty a naštěstí zjistili, že mostní konstrukce poškozena nebyla," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Při nehodě vznikla pouze škoda na kontejneru ve výši 1 000 Kč. Událost byla vyřešena uložením blokové pokuty ve výši 2 000 Kč. (red)

Most u Žešova finišuje. Do provozu bude uveden šestého září

Foto čtenář

V březnu letošního roku byl z důvodu rekonstrukce komunikace II/433 Prostějov – Mořice uzavřen most přes D46 u Žešova. Do provozu měl být uveden koncem září, stavbaři ale slibují, že se tak stane o mnoho dříve.

Na rekonstrukci mostu se intenzivně pracuje. "Stále se provádí dokončovací práce, dilatační závěry, dělá se sanace mostu, zádlažby pod mostem, upravují se zámečnické prvky, svodidla, atd.," sdělil redakci stavbyvedoucí pan Kadlčík. "Práce neprodlužujeme, provoz mostu můžeme spustit tehdy, když jej předáme kraji. Do provozu to půjde oficiálně 6. září," dodal Kadlčík. 

„Jsme velmi rádi, že alespoň městská hromadná doprava může do Žešova zajíždět“, uvedl Miroslav Nakládal, šéf Odboru dopravy MMPv.  

Most ve Vrahovické ulici čeká obnova

ilustrační foto mapy

Rada města odsouhlasila pro projektovou dokumentaci využít nabídku společnosti Stavby a Statika spol, s r.o., Třinec.

„Stavba řeší převedení pěší dopravy přes vodní tok Hloučela novou jednotrámovou konstrukcí z předpjatého betonu. V průběhu stavby ovšem vznikl požadavek na rozšíření původní projektové dokumentace o dopracování detailů pro provádění stavby. Původní projektová dokumentace se tedy rozšíří o předpokládaný náklad 37 tisíc korun,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeně Fišer.

V rozpočtu města Prostějova na rok 2018 jsou na předmětnou akci vyčleněny finanční prostředky ve výši 4 milionů korun, z toho 3.98 milionu korun činí náklady na samotnou realizaci stavby. (red)

 

Zábradlí mostu u Žešova stále čeká na opravu

Foto ber

Most přes dálnici D46 u Žešova (k palírně) byl v dubnu 2017 podroben prohlídce. Vedení města chtělo předejít případným vážným problémům, které by mohly nastat v případě nevyhovujícího stavu mostu. Prohlídka tehdy Magistrát vyšla na téměř 64 tisíc korun. Most ale chátrá dál. 

V roce 2015 a 2016 byl stav mostu vyhodnocen na základě normy ČSN 73 6221 jako uspokojivý. Výsledkem odborné prohlídky byl návrh opatření k dalšímu provozování mostu a provedení opravy. „Most necháváme kontrolovat každým rokem a bude tomu tak i letos. Vzhledem k tomu, že se jedná o most přes dálnici, kde jakékoliv závady na mostě mohou mít vážné následky na bezpečnost dopravy na dálnici, tak je nutné tuto kontrolu rozhodně nepodceňovat,“ nastínil vloni náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Vrahovické trápí mosty. Jsou kraje

Foto ber

Oba mosty, které vedou přes Hloučelu a Romži na hlavní komunikaci ve Vrahovicích, jsou dlouhodobě v havarijním stavu. Obyvatelé si na tuto skutečnost stěžují. 

"Oba mosty jsou ve vlastnictví Olomouckého kraje a údržbu na nich provádí SSOK, středisko JIH.

Město Prostějov v zastoupení Odborem správy a údržby majetku města vyzvalo společnost SSOK, aby provedla opravu chodníků na prvním mostě od města," odpověděla za magistrát mluvčí Jana Gáborová. (ber)

 

OBRAZEM: Vrahovické trápí mosty

Foto ber

Oba mosty, které vedou přes Hloučelu a Romži na hlavní komunikaci ve Vrahovicích, jsou dlouhodobě v havarijním stavu. Obyvatelé si na tuto skutečnost stěžují. 

"Zkuste po tom prvním od města, přes Hloučelu, jít v botách s podpatkem. Určitě to bez klopýtání nezvládnete," sdělil redakci pan Martin. Jak jsme se dnes na místě přesvědčili, jakási snaha o nápravu zde je a polovina chodníku je uzavřena. Dotaz, jaké práce se zde budou provádět, zasíláme na Magistrát města Prostějova.

Jenže stejně dezolátní je i chodník na mostě přes nedalekou Romži. I on by si zasloužil opravu. Také na toto se ptáme radnice. (ber)

 

Prohlídka mostu přes dálnici D46 u Žešova přijde na 60 tisíc

Foto ber

Most přes dálnici D46 u Žešova čeká prohlídka. Vedení města tak chce předejít případným vážným problémům. V roce 2015 a 2016 byl stav mostu vyhodnocen na základě normy ČSN 73 6221 jako uspokojivý. Výsledkem odborné prohlídky byl návrh opatření k dalšímu provozování mostu a provedení opravy.

„Most necháváme kontrolovat každým rokem a bude tomu tak i letos. Vzhledem k tomu, že se jedná o most přes dálnici, kde jakékoliv závady na mostě mohou mít vážné následky na bezpečnost dopravy na dálnici, tak je nutné tuto kontrolu rozhodně nepodceňovat,“ nastínil náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Po prohlídce a zpracování dokumentace budou stanoveny případné opravy mostu v roce 2018. Kontrola bude stát městskou kasu téměř čtyřiašedesát tisíc korun. (red)

OBRAZEM: Most v Němčicích. Vlaky po něm plují

Foto Lenka Zapletalová, HZS Olomouckého kraje

V pátek 26. srpna narazil do železničního mostu v Němčicích nad Hanou náklaďák. Most byl nárazem posunut o 1,8 metru, řidič skončil v nemocnici. Železničáři si ale dali záležet, už od 31. srpna po mostě opět burácí vlaky.

Když se podíváte na fotografii čtenářky Lenky, most doznal změn. Díky optické iluzi to vypadá, že se po něm mnohatunový kolos doslova vznáší...  (red)