most

Zábradlí mostu u Žešova stále čeká na opravu

Foto ber

Most přes dálnici D46 u Žešova (k palírně) byl v dubnu 2017 podroben prohlídce. Vedení města chtělo předejít případným vážným problémům, které by mohly nastat v případě nevyhovujícího stavu mostu. Prohlídka tehdy Magistrát vyšla na téměř 64 tisíc korun. Most ale chátrá dál. 

V roce 2015 a 2016 byl stav mostu vyhodnocen na základě normy ČSN 73 6221 jako uspokojivý. Výsledkem odborné prohlídky byl návrh opatření k dalšímu provozování mostu a provedení opravy. „Most necháváme kontrolovat každým rokem a bude tomu tak i letos. Vzhledem k tomu, že se jedná o most přes dálnici, kde jakékoliv závady na mostě mohou mít vážné následky na bezpečnost dopravy na dálnici, tak je nutné tuto kontrolu rozhodně nepodceňovat,“ nastínil vloni náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Vrahovické trápí mosty. Jsou kraje

Foto ber

Oba mosty, které vedou přes Hloučelu a Romži na hlavní komunikaci ve Vrahovicích, jsou dlouhodobě v havarijním stavu. Obyvatelé si na tuto skutečnost stěžují. 

"Oba mosty jsou ve vlastnictví Olomouckého kraje a údržbu na nich provádí SSOK, středisko JIH.

Město Prostějov v zastoupení Odborem správy a údržby majetku města vyzvalo společnost SSOK, aby provedla opravu chodníků na prvním mostě od města," odpověděla za magistrát mluvčí Jana Gáborová. (ber)

 

OBRAZEM: Vrahovické trápí mosty

Foto ber

Oba mosty, které vedou přes Hloučelu a Romži na hlavní komunikaci ve Vrahovicích, jsou dlouhodobě v havarijním stavu. Obyvatelé si na tuto skutečnost stěžují. 

"Zkuste po tom prvním od města, přes Hloučelu, jít v botách s podpatkem. Určitě to bez klopýtání nezvládnete," sdělil redakci pan Martin. Jak jsme se dnes na místě přesvědčili, jakási snaha o nápravu zde je a polovina chodníku je uzavřena. Dotaz, jaké práce se zde budou provádět, zasíláme na Magistrát města Prostějova.

Jenže stejně dezolátní je i chodník na mostě přes nedalekou Romži. I on by si zasloužil opravu. Také na toto se ptáme radnice. (ber)

 

Prohlídka mostu přes dálnici D46 u Žešova přijde na 60 tisíc

Foto ber

Most přes dálnici D46 u Žešova čeká prohlídka. Vedení města tak chce předejít případným vážným problémům. V roce 2015 a 2016 byl stav mostu vyhodnocen na základě normy ČSN 73 6221 jako uspokojivý. Výsledkem odborné prohlídky byl návrh opatření k dalšímu provozování mostu a provedení opravy.

„Most necháváme kontrolovat každým rokem a bude tomu tak i letos. Vzhledem k tomu, že se jedná o most přes dálnici, kde jakékoliv závady na mostě mohou mít vážné následky na bezpečnost dopravy na dálnici, tak je nutné tuto kontrolu rozhodně nepodceňovat,“ nastínil náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Po prohlídce a zpracování dokumentace budou stanoveny případné opravy mostu v roce 2018. Kontrola bude stát městskou kasu téměř čtyřiašedesát tisíc korun. (red)

OBRAZEM: Most v Němčicích. Vlaky po něm plují

Foto Lenka Zapletalová, HZS Olomouckého kraje

V pátek 26. srpna narazil do železničního mostu v Němčicích nad Hanou náklaďák. Most byl nárazem posunut o 1,8 metru, řidič skončil v nemocnici. Železničáři si ale dali záležet, už od 31. srpna po mostě opět burácí vlaky.

Když se podíváte na fotografii čtenářky Lenky, most doznal změn. Díky optické iluzi to vypadá, že se po něm mnohatunový kolos doslova vznáší...  (red)

Další trefený most. Škoda čtvrt milionu

Foto PČR

V pátek 18. března ve 13:30 hodin došlo na silnici druhé třídy číslo 150 v obci Brodek u Přerova k havárii kamionu. Jeho řidič si nevšiml výšky mostní konstrukce a "očesal" návěs. 

"Devětačtyřicetiletý řidič nerespektoval dopravní značení zakazující vjezd vozidel, jejichž výška přesahuje 3,7 metru a při jízdě směrem od obce Dub nad Moravou vjel se svým kamionem pod takto označený železniční most. Došlo ke kontaktu návěsu vozidla s mostní konstrukcí a následkem toho k celkové deformaci návěsu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že nedošlo ke zranění osob. Výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na 250 tisíc korun. Alkohol u řidiče byl vyloučen provedenou dechovou zkouškou.

Aktualizujeme: V Němčicích uvízl pod mostem kamion

Foto PČR

Ve čtvrtek krátce před půl desátou dopoledne došlo na silnici II/433 v obci Němčice nad Hanou k havárii kamionu. Škoda byla předběžně vyčíslena na více než 100 tisíc korun.

„Čtyřiačtyřicetiletý řidič nerespektoval dopravní značení zakazující vjezd vozidel, jejichž výška přesahuje 3,6 metru a při jízdě směrem od obce Výšovice vjel se svým kamionem pod takto označený železniční most. Došlo ke kontaktu s mostní konstrukcí a poškození kabiny tahače a vrchní části návěsu,“ informoval v pátek policejní mluvčí František Kořínek.

V Němčicích uvízl pod mostem kamion

ilustrační foto PČR

Dnes krátce před půl desátou dopoledne došlo na silnici II/433 v obci Němčice nad Hanou k havárii kamionu. Čtyřiačtyřicetiletý řidič z dosud přesně nezjištěných příčin při jízdě směrem z obce Výšovice vjel se svým vozidlem pod železniční most, kde došlo ke kontaktu s mostní konstrukcí a poškození kabiny tahače a vrchní části návěsu.

Na železniční trati na mostní konstrukci byla preventivně snížena rychlost projíždějících vlaků. Na místo byl vyslán pracovník Správy železniční dopravní cesty ke zjištění případného poškození mostu.

Havárie se obešla bez zranění. (ber) 

 

 

V ulici Čechovická bude nový most

ilustrační foto MMP

Důvodem rekonstrukce mostu je špatný stav nosné konstrukce a spodní stavby, překážkou silničního provozu je jeho příliš malá šířka.

Vedení města Prostějova odsouhlasilo záměr zahájit zadávací řízení veřejné zakázky malého rozsahu na stavební práce - Rekonstrukce mostu v ulici Čechovická.

„Už delší čas nás trápí stav tohoto mostu. Do rekonstrukce se pouštíme pro špatný stav nosné konstrukce a spodní stavby. Stavbaři odstraní stávající zábradlí, betonové římsy a stávající vozovkové souvrství a nosnou konstrukci. Při rekonstrukci se rozšíří spodní stavba a vytvoří nová širší nosná konstrukce. Tak vybudujeme nový most o potřebné šířce dvou jízdních pruhů,“ nastínil postup první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Nový most bude!

Foto MMP

 

Rada města Prostějova schválila zadání vypracování projektové dokumentace novostavby mostního objektu v ulici Vrahovická ve stupni pro stavební povolení formou výzvy jednomu zájemci, a to společnosti Projekční kanceláři PRIS spol. s r.o., Brno.

Jmenovaná projekční kancelář již zpracovávala dokumentaci pro územní rozhodnutí. „Na základě rozhodnutí Zastupitelstva města Prostějova pokračovat v projektových pracích na předmětné investiční stavební akci, byl tento zhotovitel vyzván k předložení cenové nabídky dokumentace pro stavební povolení,“ informoval Zdeněk Fišer, náměstek primátora. Cenová nabídka činí 146.500 Kč bez DPH.