pivo

Který z mnoha účastníků soutěže vyhrál v soutěži s pivovarem Holba?!

ilustrační foto Holba

PvNovinky navázaly spolupráci s dalším pivovarem. A Holba se revanšuje čtenářskou soutěží. Do 18. října včetně jste se mohli do soutěže zapojit. A nebylo vás málo!

Bohužel jen pět z vás obdrží dárkový balíček od výše uvedeného pivovaru. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Daniel Krč, Lubomír Autrata, František Štreit, Renata Marečková a Zuzana Ošťádalová. Gratulujeme! (red)

Beer Bike?! Brali byste jej v Prostějově či okolí přehrady?

Foto MP Praha, praguebeerbike.com

Koncept Beer Bike, tedy kolo, které je poháněno šlapáním a šetří tak životní prostředí, vznikl pravděpodobně v Nizozemsku, v zemi, která je v pití piva velkým konkurentem České republiky. Tahle kola se objevila i v Praze a těší se velké oblibě návštěvníků. Méně oblíbená jsou u strážníků. 

"Beer Bike uveze až dvanáct lidí a je z lehkých materiálů. Díky tomu není potřeba vynakládat do šlapání žádné velké úsilí. Na objížďku města bohatě postačí osm pedálistů, zatímco si další užívají jízdu ze zadních sedaček. Je to párty vozidlo, které upoutá pozornost každého kolemjdoucího," chlubí se provozovatelé.  Navíc čepují Gwern, klasické, světlé výčepní spodně kvašené pivo, které zaujme svou plností, vůní a hořkostí. 

V sobotu je svátek sv. Patrika. Kde najdete v Prostějově zelené pivo?

ilustrační foto

Jsou svátky rodinné, romantické, náboženské i důstojné. Den svatého Patrika je ale docela jiný svátek, patří k němu irská whiskey, zelené pivo, čtyřlístky a leprikóni. U nás se sice slaví krátce, ale své příznivce si získal. 

Svatý Patrik byl irský misionář a biskup. Pocházel z bohaté římsko-britské rodiny. V jeho životě však nastal dramatický zvrat, když jej unesli nájezdníci a prodali v Irsku do otroctví. Zde se mu však zdálo, že spatřil Boha, který mu podle legendy pomohl z otroctví uniknout, když mu řekl, že na něj na pobřeží bude čekat loď. 

Řidiči pozor, nealkoholické pivo z Vyškova je alkoholické!

ilustrační foto

Pokud máte doma ve špajzu nealkoholické pivo Alkostop z Vyškova, rozhodně jej nepijte, pokud hodláte vzápětí usednout za volant. Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce je v něm totiž třikrát víc alkoholu, než je povoleno.

Vyškovské pivo Alkostop společnosti Czech Beverage Industry Company má minimální trvanlivost do 19. září 2016 a není proto vyloučeno, že bude dosud v prodeji.

„Pivo obsahuje 1,6 objemových procent alkoholu. SZPI to zjistila při laboratorním rozboru vzorku odebraného přímo u výrobce. Maximální přípustný obsah alkoholu je u nealkoholického piva jen 0,5 procenta,“ uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva s tím, že výrobce nedodržel svou vlastní deklaraci na etiketě, která uvádí objem alkoholu 0,5 procenta.

Litovel Premium získal zlatou medaili v evropské soutěži!

ilustrační foto internet

 

Pivovar Litovel si připsal v německém Norimberku mimořádný úspěch – zvítězil v degustační soutěži Evropská pivní hvězda (European Beer Star). Klání, jehož 11. ročník právě vyvrcholil, proběhlo v rámci veletrhu Brau Beviale.

Pořadatelem je Svaz malých a středních pivovarů v Bavorsku spolu s Asociací malých nezávislých pivovarů v Evropě a Svazem malých a středních pivovarů v Německu. „Evropská pivní hvězda (EPH) je jednou ze tří světově nejrespektovanějších degustačních soutěží piva,“ uvádí Markéta Václavková, vedoucí marketingu Pivovaru Litovel. „Zaměřuje se na produkty malých a středních pivovarů, které se způsobem výroby a vynikajícími chuťovými vlastnostmi liší od tzv. europiv, vyráběných v pivovarnických gigantech,“ upřesňuje. Letošního pivního klání se zúčastnilo 1613 piv z celkem 42 zemí.

Narozeninové hody Pivovaru Litovel nabídnou i pivní punč!

ilustrační foto
V sobotu 8. listopadu 2014 od 10 hodin se uskuteční Narozeninové hody Pivovaru Litovel. Oslava 121. výročí založení pivovaru proběhne přímo na jeho dvoře.

„Čepovat se budou produkty pivovaru včetně speciálního pivního punče. Ten ochutná pět set návštěvníků zdarma,“ uvádí sládek Petr Kostelecký.

Narozeninový program chystá cimbálovku, Františka Nedvěda či divadelní představení. V návaznosti na Hody proběhne 15. listopadu koncert ve varně pivovaru, vystoupí houslový virtuos Václav Hudeček spolu se členy Moravské filharmonie Olomouc.

Neprověřil si věk a děvčatům nalil. To se prodraží!

ilustrační foto internet

 

Prodávat pivo mladistvým se prodraží. Přesvědčil se o tom číšník jedné provozovny v centru Prostějova.

Strážníci našli v provozovně v centru města trojici sedmnáctiletých dívek požívající pivo. Obsluhující muž si neprověřil věk přítomných a podal jim alkoholický nápoj. "Dopustil se přestupku dle § 30 odst.1 a) zákona č.200/1990 Sb. Na místě mu byla udělena bloková pokuta," konstatovala strážník Jana Adámková. (red)

Speciál Ležák Václav k vypití i na Prostějovsku!

ilustrační foto plakát

 

27. září se slaví Den českého piva a Pivovar Litovel ani letos nezahálí. Všem milovníkům pěnivého moku v regionu přináší svůj pivní speciál, který budou moci ochutnat o víkendu 26. až 28. 9. 2014. Jedná se o světlý nefiltrovaný ležák Litovel Václav 12%. K dostání bude i na Prostějovsku.

Tento speciál, uvařený na počest patrona všech našich pivovarníků svatého Václava, se vyznačuje vzácnými hořkými chuťovými tóny, které garantuje trojité chmelení vybranými chmely s převahou žateckého poloraného červeňáku. Petr Kostelecký, sládek pivovaru, dodává: „U Václava 12% ctíme tradiční varné receptury z českého sladu. Ten navíc obohacujeme sladem bavorským a karamelovým.“

 

Máte chuť na laciné pivo? Oslavte Bernarda!

ilustrační foto

 

Svátek Bernarda slaví stejnojmenný český pivovar i v Prostějově. Právě dnes můžete pozvednout pohár pěnivého moku za velmi výhodnou cenu.

Pouhých deset korun za jedno pivo! "Pije se do půlnoci dnešního dne, nebo do poslední kapky!" upozorňují hostitelé. 

A kam se máte vydat? Do restaurace U koníčka v Plumlovské ulici. Dobrou chuť a na zdraví, Bernarde! (red) 

Soutěžíte s námi o lístky na pivní festival?

ilustrační foto

 

Vůbec poprvé se bude v Prostějově konat Pivní festival. Milovníci pěnivého moku se sejdou 10. května v areálu velodromu. Čekat na ně bude nejen více než 30 druhů piva, ale i soutěž ve vaření kotlíkových gulášů a bohatý hudební program.

Již nyní se můžete těšit na více jak 30 druhů čepovaného piva značek jako Zubr, Radegast, Holba, Rychtář, Černá Hora, Kozel, Krakonoš, Svijany, Plzeň, Ježek, Platan, Lobkowitz . V jednání jsou i pivovary Heineken a malé rodinné firmy.