zásah

Muž se topil. Záchranářům se jej podařilo oživit

ilustrační foto ZZS

Dnes ráno, tedy v pondělí 21.3.,  zasahovala posádka Zdravotnické záchranné služby u muže, který se topil v řece Bystřici v Olomouci.

"Muž, kterého vytáhl z vody policista, byl v bezvědomí a nedýchal, a jeho zachránce ihned zahájil resuscitaci. V té pokračovali, již za pomoci nejmodernějšího vybavení, záchranáři, kteří krátce poté dorazili na místo. Po deseti minutách se jim podařilo obnovit činnost srdce a sanitka muže (bez možnosti určení totožnosti) převezla na urgentní příjem do FN v Olomouci", popsal ranní dramatickou situaci Zdeněk Vysloužil, mluvčí ZZS Olomouckého kraje. (red)

 

Zásluhou okrskářů skončily dvě hledané osoby na služebně Policie ČR

ilustrační foto ber

Stejně jako v minulém týdnu se podařilo strážníkům okrskové služby zadržet muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Objevili i další osobu v pátrání.

Zmíněná hlídka prováděla v podvečerních hodinách kontrolu Sídliště svobody. Dle zjištěných informací se v této oblasti zdržoval hledaný člověk. "Jejich pečlivost se vyplatila a v okolí jednoho domu byl muž nalezen. Následovalo jeho předvedení na služebnu Policie ČR, kde skončil v rukou policistů," informovala strážník Jana Adámková.
O několik dní později, a to na základě poznatku, byla objevena další osoba v pátrání. Tentokrát pobývala přímo v bytě u ženy na ulici Západní. Následoval stejný postup jako v předešlém zadržení. (red)

Před osmi lety vybuchla v Česku atomovka

ilustrační foto

 

Pamatujete na televizní šot, který zvedl republiku doslova ze židlí? Před osmi lety, 17. června roku 2007, umělecká skupina Ztohoven napadla vysílání České televize a v pořadu Panorama odvysílala záběry fiktivního jaderného výbuchu v Černém Dole.

Dodnes největší akcí, co do závažnosti, kterou skupina zorganizovala, byl výstup na jeden z vysílačů používaných Českými radiokomunikacemi a napíchnutí se na jednu z kamer používanou pro živý přenos z Krkonoš. V ranním vysílání 17. června se tak na ČT2 v pořadu Panoráma odvysílal fiktivní výbuch atomové bomby s panoramatem Krkonoš na pozadí. Často se tento akt uváděl jako „hacking do vysílání České televize“. Mnoho diváků bylo šokováno. Bylo podáno trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy, což ovšem soudce nepotvrdil.

Kluky sundali ze střechy až hasiči

ilustrační foto internet

 

Na pohyb dvou kluků po sedlové střeše bytového domu upozornil strážníky všímavý muž. Jejich lehkomyslnost zapříčinila výjezd strážníků i hasičů. 

„Hlídka prošla celou ulicí a snažila se hochy objevit, což nebylo snadné. Zdola je totiž nebyli vidět a na volání nemínili reagovat. Na jich přítomnost strážníky je upozornila až žena, která kluky viděla z okna svého bytu. Krčili se u komína,“ popsala strážník Jana Adámková s tím, že mládenci se na střechu dostali po lešení.

Dolů je sundali přivoláni hasiči. Posléze hlídka oba „horolezce“ve věku 12 a 15 let dopravila do místa bydliště, kde byli předáni rodičům. Celá událost byla postoupena správnímu orgánu. (red)

Prostějov vyděsil zásah "kukláčů"

ilustrační foto PČR

 

Svědky poněkud drsného zásahu policejních ozbrojenců se v pondělí stala Olomoucká ulice v Prostějově. Zakuklenci obklíčili osobní vůz, z kterého vytáhli posádku, dalšího muže zadrželi v blízkosti ubytovny.

"Jednalo se o úkony trestního řízení, související s prověřováním trestné činnosti. Vzhledem k probíhajícím procesním úkonům není možné v této chvíli sdělit žádné bližší informace," sdělila dnes ráno redakci policejní mluvčí Irena Urbánková. (ber)

Prostějovští hasiči zasahovali! Škoda 120 tisíc korun!

ilustrační foto internet

 

V katastru obce Vícov se odehrál prozatím největší požár dnešního dne!

"Hořelo tam asi 8 ha pole, kdy na polovině bylo strniště, na druhé polovině ječmen na stojato. Požár se přenesl také do jedné zahrady u rodinného domu. Plameny zničily strom, část plotu a věci uložené na zahradě. V průběhu likvidačních prací hasiči pokáceli doutnající strom na zahradě. Po likvidaci předali hasiči místo místostarostovi obce a místní jednotka hasičů zůstane do dnešní půlnoci na místě jako dohled. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 120.000 korun", uvedla k prozatím největšímu případu z Olomouckého kraje tisková mluvčí HZS Vladimíra Hacsiková.

Prostějovští hasiči jsou kabrňáci!

ilustrační foto

 

Prostějovští profesionálové zasahovali při úniku neznámé látky do zadržovací nádrže u čističky odpadních vod v obci Kralice na Hané. 

"Hasiči po příjezdu zjistili, že v nádrži, která zadržuje dešťovou vodu, plave na hladině neznámá látka. Nádrž o rozměrech asi 50 x 25 m naštěstí nebyla plná. Hasiči postavili norné stěny, pomocí kterých látku stáhli do jednoho rohu nádrže a z hladiny ji jímali", uvedla Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Na místo byli povoláni i pracovníci Chemické laboratoře ve Frenštátě pod Radhoštěm, kteří si odebrali tři vzorky. Zjistili, že to byl petrolej.

Pozor uzavírka: do Školní a Kramářské ulice nevjedete!

ilustrační foto

Omezení dopravy čeká na všechny motoristy, kteří v příštím týdnu budou chtít projet Školní ulicí. Uzavírku si vyžádala rekonstrukce plynovodu a trvat bude po celý týden.

Po víkendovém omezení dopravy u kruhového objezdu v Olomoucké ulici je tady opět další komplikace. Tentokrát se týká Školní a Kramářské ulice. V termínu od 10 do 15. června tudy projedete pouze s obtížemi, navíc na parkovišti u hradeb své auto neodložíte.

„Uzavírka bude platit pro ulice Školní na křižovatce s ulicí Kramářská a důvodem jsou práce na výměně plynovodu,“ upřesnila mluvčí radnice Jana Gáborová . Motoristé musí být opatrní, protože doprava bude přesměrována přes parkoviště u starobylých hradeb, parkování zde tedy nebude možné.(kaa)