nehoda

Pochodoval po dálnici. A stálo ho to život

ilustrační foto PČR

V pátek 11. prosince 2020 půl hodiny před půlnocí policisté na lince tísňového volání přijali oznámení, že se na 255. kilometru km dálnice D35 ve směru z Mohelnice na Olomouc pohybuje chodec. K prověření tohoto oznámení vyslalo integrované operační středisko na místo neprodleně policejní hlídky. 

"Těm se bohužel již nepodařilo předejít střetu čtyřiačtyřicetiletého muže pohybujícího se po dálničním tělesu a osobního vozidla jedoucího ve směru na Olomouc. Ani přes veškerou snahu přítomných a záchranářů se chodci, který při nehodě utrpěl vážná zranění, nepodařilo pomoci. Svým zraněním na místě podlehl," uvedla k tragické události policejní mluvčí Lenka Vanková. Z důvodů dokumentace veškerých okolností nehody byla dálnice v úseku mezi 253. – 261. km ve směru na Olomouc až do třetí hodiny ranní uzavřena. Provoz policisté odkláněli na exitu 253 u Unčovic.

Na D4 u Olomouce se převrátila cisterna s asfaltem. Tvořily se velké kolony

Foto HZS Olomouckého kraje

Na dálnici D46 došlo v 9:20 hod. ve směru z Prostějova na Olomouc k havárii nákladního vozidla s cisternou. Ta se převrátila a došlo k vytečení asfaltu na komunikaci, který je rozlitý v obou jízdních pruzích ve směru na Olomouc a zasáhl i do levého jízdního pruhu ve směru na Prostějov.

Při nehodě nedošlo ke zranění řidiče, nepotvrdilo se, že by před jízdou požíval alkohol. V současné době jsou hlídky na místě, usměrňují provoz a probíhá šetření události. "Řidičům doporučujeme, aby se místu havárie vyhnuli, případně aby byli při projíždění místem opatrní. V tuto chvíli je zprůjezdněn jeden jízdni pruh," dodala policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Při srážce s rychlíkem zemřelo pět vojáků. Před šestnácti lety

Foto inmemoriam.army.cz, FB

Ve Vrahovicích se ve čtvrtek 9. prosince roku 2004 srazil rychlík s vojenskou tatrou. Na místě zemřelo pět vojáků, další byli zraněni. Příslušníci 601. skupiny speciálních sil se vraceli ze střelnice do kasáren.

Tatra 815 s jedenácti vojáky vjela krátce před polednem na přejezd bez závor a srazila se s rychlíkem. Vlak jel zhruba stokilometrovou rychlostí. Náraz nákladní vůz rozmetal na několik kusů. Kabina zůstala pod vlakem, korba odlétla na jednu stranu, motor zůstal ležet asi 20 metrů od kolejí. Z nádrže navíc podle drážní inspekce unikly do okolí dva tisíce litrů nafty. Vlak vykolejil a vyvrátil sloupy s trolejovým vedením. Zastavit se mu podařilo až po 500 metrech.  

Nedala předost a střetla se s řidičem pod vlivem

Foto PČR

V pondělí 7. prosince 2020 po osmé hodině došlo na okružní křižovatce ulic Olomoucké, Konečné a Za Olomouckou k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

"Sedmašedesátiletá řidička Citroënu do křižovatky vjela z nákupní zóny a při tom nedala přednost devětačtyřicetiletému řidiči Škody Octavie. Alkohol u řidičky Citroënu policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. U řidiče Octavie zkouškami změřili hodnoty 0,23, 0,18 a 0,17 ‰ alkoholu v dechu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Z přestupků podle zákona o silničním provozu jsou tak podezřelí oba účastníci nehody. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

Nezvládl řízení. A poslal dodávku u Němčic do příkopu

foto Policie ČR

Dopravní nehodou skončila v pátek 4. prosince večer jízda devětatřicetiletého muže z Prostějovska.

"Řidič jel s dodávkou po komunikaci č. 433 z obce Němčice nad Hanou směrem na obec Výšovice. Při projíždění táhlé levotočivé zatáčky nezvládl řízení, dostal smyk a vyjel s vozidlem mimo komunikaci do příkopu, kde se převrátil. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. 

Řidič nebyl pod vlivem alkoholu a policisté mu za dopravní přestupek na místě příkazem udělili tisícikorunovou pokutu. Řidič odhadl škodu na vozidle na 200 000 korun. (red)

Na dálnici se srazil s vojenskou tatrou. Jeden řidič od nehody odjel

foto Policie ČR

Ve středu po sedmé hodině došlo na 24,5 kilometru dálnice D46 ve směru na Olomouc k dopravní nehodě osobního automobil Opel s vojenskou Tatrou 810.

"Třicetiletý řidič Opelu při zařazování z připojovacího do průběžného jízdního pruhu nedal přednost v průběžném jízdním pruhu jedoucímu nákladnímu automobilu. Došlo k bočnímu střetu vozidel a odhození Opelu, který poté přední částí narazil do dosud nezjištěného osobního automobilu, které jelo připojovacím pruhem před ním. Řidič druhého automobilu nezastavil a z místa nehody odjel," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun.

Za řetězovou nehodou v blízkosti Kralické ulice byla nepozornost mladého řidiče

Foto PČR

Ve středu 2. prosince před sedmnáctou hodinou vyjížděli policisté k dopravní nehodě na 24,5 km dálnice D 46 v Prostějově.

Dvacetiletý řidič vozidla Škoda Felicia při nájezdu na dálnici ve směru od ulice Kralická směrem na Olomouc si nevšiml před ním stojícího vozidla VW Polo a havaroval do něj. V důsledku nárazu bylo vozidlo VW odhozeno na další stojící vozidlo Mercedes Vito. "Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění a škoda na vozidlech se vyšplhala na 140 000 korun. Žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Zima je tady. A kutálí auta

Foto HZS

Zraněnou osobu dnes dopoledne vyprostili zpod automobilu olomoučtí hasiči. Vůz skončil po nehodě mezi Hněvotínem a Lutínem na střeše v příkopu.

„Osobu jsme předali do péče Zdravotnické záchranné služby. Místo jsme protipožárně zabezpečili, vůz jsme otočili a vytáhli na komunikaci,“ popsala zásah mluvčí hasičů Lucie Balážová. Po dobu zásahu dopravu řídila Policie ČR, která také šetřila okolnosti a příčiny nehody. (red) 

Jatka na jatkách. Ženu zranil skot

Ilustrační foto pixabay.com

V pátek v dopoledních hodinách došlo k úrazu pracovnice jatek v Kostelci na Hané. Ženu středního věku při pracovním procesu srazil dobytek.

„Na místo události byla vyslána rychlá lékařská pomoc z Prostějova. Po příjezdu výjezdové skupiny na pracoviště došlo k ošetření pacientky, která po poražení dobytkem utrpěla zhmoždění ramene. Poranění doprovázela i nevolnost společně s bolestmi hlavy a krční páteře,“ uvedla mluvčí záchranky Lucie Urbanová s tím, že záchranáři proto imobilizovali pacientce páteř krčním límcem a zajistili žilní vstup k nutné aplikaci léků a infúzních roztoků.

Další nehoda na D46. Naštěstí bz zranění

foto Policie ČR

Ve středu krátce po desáté hodině dopoledne došlo na šestnáctém kilometru dálnice D 46 ve směru z Prostějova na Vyškov k nehodě mezi dvěma osobními vozidly.

Třiašedesátiletý řidič z Vyškovska jedoucí ve vozidle Škoda Fabia při přejíždění z pravého do levého jízdního pruhu narazil do vozidla Peugeot jedoucího v levém jízdním pruhu. Po střetu skončila Fabie vpravo mimo komunikaci. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Dechové zkoušky na alkohol byly u obou řidičů negativní. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslená na asi 31 tisíc korun. "Policisté řidiči Fabie za přestupek dle zákona o silničním provozu uložili v příkazním řízení pokutu ve výši dva tisíce korun, kterou na místě zaplatil," uvedla policejní mluvčí Mari Šafářová. (red)