společenský dům

Předvánoční trhy zítra a v úterý v "Kascu"

Foto PvNovinky.cz

V pondělí 12. prosince a ještě také o den později by se podle letáku, který mnozí Prostějované našli o víkendu ve schránkách, měly konat v prostějovském Společenském domě předvánoční prodejní trhy.

Zítra od 10 do 18 hodin a v úterý od 9 do 17 hodin by zde prodejci měli nabízet například prádlo, textil, obuv, bytový textil, drogistické zboží či potřeby pro domácnost. Akce by měla zaplnit velý sál "Kasca." (red)

Rekonstrukce kotelny ve Společenském domě vyjde na 1,7 milionu

ilustrační foto DS Prostějov

Rada města Prostějova na svém posledním jednání odsouhlasila rekonstrukci kotelny ve Společenském domě. Odbor správy a údržby majetku města proto zrealizuje veřejnou zakázku malého rozsahu na stavební práce s názvem „Rekonstrukce kotelny ve Společenském domě“. Havarijní stav kotelny stojí za rozhodnutím Rady města Prostějova pustit se do výměny kotlů včetně související technologie. 

„Provoz je ekonomicky a technicky problematický. Stávající kotle jsou z roku 1988 a z pěti fungují tři. Dalším problémem je, že na jejich opravu je potíž sehnat náhradní díly,“ uvedl jednatel společnosti Domovní správa Prostějov, s.r.o. Vladimír Průša. Jak vyplývá z projektové dokumentace, na rekonstrukci kotelny ve Společenském domě bude třeba zhruba 1.7 milionu korun (bez DPH).

Na výtržníky si posvítíme, slíbil primátor

ilustrační foto PČR

 

Centrum Prostějova se zejména o víkendech mění v Divoký Západ. Na bitky a rušení nočního klidu upozornil na posledním jednání zastupitelstva zastupitel Radek Zacpal. Primátor Miroslav Pišťák na základě jeho intervence pověřil ředitele městské policie k vypracování návrhu dalších opatření, která se lokalit v centru města týkají.

Jako příklad uvedl Radek Zacpal incident, ke kterému došlo koncem října u KaSCentra. „Byl zde napaden a těžce zraněn mladý muž. Případ šetří policie, ale já se ptám, co s tím bude dělat město. Mám zprávy, že se konkrétně na akcích v KaSCentru podává alkohol nezletilým, a chtěl bych vědět, jak je to ošetřeno,“ přidal hned několik podnětů zastupitel.

Antimonopolní úřad se vyjádřil ke smlouvám s Manthellanem

ilustrační foto

Město Prostějov obdrželo vyjádření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže k podnětu na přezkum postupu při uzavření smlouvy o smlouvách budoucích mezi městem a společností MANTHELLAN. 

„Úřad si od nás vyžádal veškerou dokumentaci pořízenou v souvislosti s nájmem a případným následným prodejem městských nemovitostí společnosti MANTHELLAN. Nezjistil žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly tomu, že by město Prostějov postupovalo při uzavření smlouvy v rozporu se zákonem. Z tohoto důvodu neshledal ani žádné důvody pro zahájení správního řízení z moci úřední,“ citoval z oficiálního vyjádření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Opozice s podnětem proti Manthellanu na vnitru neuspěla

ilustrační foto

Město Prostějov obdrželo vyjádření Ministerstva vnitra, Odboru dozoru a kontroly veřejné správy k podnětu podanému klubem zastupitelů TOP 09 a KDU-ČSL. 

Ti žádali prošetření postupu města ve věci pronájmu a následného prodeje Společenského domu za účelem vybudování obchodně-společenského centra společností Manthellan. „Ministerstvo nám sdělilo, že neshledalo v postupu města rozpor se zákonem. To je pro nás poměrně důležitá zpráva, která nám potvrdila, že celý proces byl v souladu s platnou legislativou. Nyní se tak můžeme opět soustředit na práci, která nás v souvislosti s výstavbou obchodně-společenského centra čeká,“ říká první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

(red)

Zastupitelé řešili smlouvu s Manthellanem

ilustrační foto

Schválením IX. změny územního plánu dali zastupitelé na svém úterním jednání zelenou komerčnímu objektu firmy Manthellan, který nahradí stávající objekt Společenského domu. Součástí jednání bylo i schválení Dodatku č. 2 ke Smlouvě o smlouvách budoucích s firmou Manthellan. Oba návrhy nakonec hlasováním prošly, vyvolaly však bouřlivé diskuze.

Změna územního plánu se týká souvisejících ploch veřejného prostranství, zejména ulic Komenského, Křížkovského, Kostelní, Hradební a Úprkova, přičemž nedojde k rozšíření zastavitelného území. 

Víme, jak má vypadat nové multifunkční centrum namísto kulturáku!

Inspirace: multifunkční zařízení ve Vratislavicích nad Nisou

Na semináři pořádaném pro zastupitele byl v minulém týdnu představen návrh nového multifunkčního centra, které by mělo vyrůst v Prostějově. Centrum je založeno na možnosti pořádání jak kulturních, tak sportovních akcí.

Autorem prvotního záměru je prostějovské Style Studio. Návrh počítá s vytvořením  multifunkčního prostoru o celkové rozloze přes patnáct tisíc m2. Multifunkční centrum pro kulturní a sportovní akce by mohlo být vybaveno mobilními tribunami, přestavba interiérů je možná v řádu hodin. Výstavba centra včetně jeho vybavení by měla stát 89,5 milionů korun. 

Zatím není vytipována lokalita, kde by měla stavba vyrůst, město zvažuje nejrůznější možnosti. Případné návrhy mohou podávat i občané, a to na adresu Městského úřadu, nám. T.G.Masaryka 130/14.

 

Zastupitelé budou zítra rokovat o novém multifunkčním centru

Kulturák půjde k zemi, o jeho náhradě budou zítra jednat zastupitelé

Ve středu 1. února se uskuteční seminář pro zastupitele na téma výstavby nového centra, které má nahradit nejen současný Společenský dům, ale má ambici rozvíjet další volnočasové aktivity v Prostějově.

Na semináři, který svolává starosta Miroslav Pišťák, bude představena architektonická studie multifunkčního sportovně kulturního areálu. Podle kuloárních informací se proslýchá, že výstavba nového areálu počítá s investicí 90 milionů korun. Připravujeme další podrobnosti.

(red)

Město bude investovat do nutných oprav Společenského domu

ilustrační foto

Radní dostali informaci o technickém stavu Společenského domu. „Jednatel společnosti dostal za úkol do čtrnácti dnů sepsat ty nejdůležitější věci, které jsou nezbytné pro to, aby Společenský dům mohl fungovat, za úkol má také sestavit finanční kalkulaci,“ upřesnil místostarosta Jiří Pospíšil.

Největší problém je s topnou soustavou, kdy nefungují zhruba čtyři kotle z šesti. Kotle je třeba uvést do provozuschopného stavu. Dalšími závadami, které už bezprostředně neohrožují chod budovy, jsou třeba netěsnící okna. Možné náklady na opravy si vyžádá i střecha, ani ta ale není v kritickém stavu.

Podle starosty Miroslava Pišťáka je důležité do Společenského domu a jeho oprav investovat: „Pokud chceme, aby třeba ještě rok nebo dva fungoval, tak pochopitelně ty nejdůležitější věci, na kterých je závislý provoz, jako majitel objektu spravit musíme.“

Město se vyhýbá vyřízení petice

ilustrační foto

Prostějovští radní se na svém prvním prosincovém jednání zabývali mimo jiné i peticemi za zachování městské tržnice a záchranu Společenského domu, kterou podatelna přijala již 27. června. 

Přestože petice leží na radnici už téměř půl roku, odpovědi se petiční výbor, potažmo občané Prostějově hned tak nedočkají.

„Petici i urgenci jsme přijali, ale vyřízení petice není časově omezeno není ani stanoveno, že vůbec bude vyřízena,“ uvedl suše starosta Miroslav Pišťák.