trhy

OBRAZEM: Trhy již opět fungují!

Foto ber

I přes sychravé počasí se na prostějovskou tržnici ve čtvrtek vypravili nejen nakupující, ale hlavně prodejci. Zatím jich není moc, prý je ale ani EET od prodeje neodradí.

K dostání byly mimo jiné brambory, přísady i jarní květiny. Dnes, tedy v sobotu, prý bude nabídka pestřejší. "Dneska je zima a tržba nic moc, v sobotu chodí víc lidí a tak bude i víc prodejců," sdělila redakci jedna z trhovkyň. EET prý trhovce nijak neomezuje a problémy nemají. "Pár jich skončilo, ale spíše kvůli věku a tak, určitě ne kvůli tomuhle," dodala žena. (ber)

Předvánoční trhy zítra a v úterý v "Kascu"

Foto PvNovinky.cz

V pondělí 12. prosince a ještě také o den později by se podle letáku, který mnozí Prostějované našli o víkendu ve schránkách, měly konat v prostějovském Společenském domě předvánoční prodejní trhy.

Zítra od 10 do 18 hodin a v úterý od 9 do 17 hodin by zde prodejci měli nabízet například prádlo, textil, obuv, bytový textil, drogistické zboží či potřeby pro domácnost. Akce by měla zaplnit velý sál "Kasca." (red)

Město připravuje i velikonoční trhy. A hledá prodejce!

ilustrační foto PvNovinky.cz

Protože se osvědčily vánoční trhy, rozhodl prostějovský magistrát o dalším projektu. V letošním roce se vůbec poprvé budou na hlavním náměstí konat velikonoční trhy. Trhovci se mohou hlásit už teď.

"Zájem o vánoční trhy byl poměrně velký, proto jsme přistoupili k realizaci velikonočních trhů. Na hlavním náměstí tak opět vyrostou dřevěné stánky, tentokrát na týden," potvrdila informaci náměstkyně primátorky Ivana Hemerková. Zájemci o prodej se mohou hlásit již teď, konečný výběr ale bude záležet na magistrátu. "Upřednostníme trhovce, kteří nabízejí řemeslné výrobky vztahující se k svátkům jara," dodala náměstkyně. Podrobnosti budou v nejbližší době zveřejněny na webu města a v Radničních listech. (ber)