světlo

V Prostějově se uskuteční akce Vidět a být viděn

ilustrační foto autio.cz

 

Celorepubliková dopravně preventivní akce „VIDĚT A BÝT VIDĚN“, se zaměřením na správné osvětlení motorových vozidel, se v Prostějově uskuteční 14. listopadu. Motoristé si při ní mohou nechat přeměřit světla svého vozu.

„V Prostějově se akce uskuteční v době od 12 do 14 hodin v Anenské ulici (na parkovišti u akvaparku)", upozornil policejní preventista František Kořínek. Vidět a být viděn je jedna z podmínek, jak jezdit bezpečně a být v bezpečí v silničním provozu. Proto mají zájemci z řad motoristů při této akci příležitost nechat si zdarma zkontrolovat světlomety profesionálním regloskopem, což je přístroj určený pro kontrolu a seřizování světlometů a měření intenzity osvětlení motorových vozidel. (red)

Lampy svítí. Nejde o plýtvání, zdůrazňuje magistrát!

ilustrační foto

 

Na mnoha místech v Prostějově bylo v těchto dnech v denních hodinách vidět svítící lampy veřejného osvětlení. Nejde o plýtvání, zdůrazňuje magistrát.

"V posledních dnech jsme byli z několika stran upozorněni obyvateli města, že v určitých lokalitách svítí veřejné osvětlení i přes den. Nejde o žádné plýtvání, osvětlení prochází pravidelnou kontrolou," sdělila na dotaz PvNovinek náměstkyně primátora Alena Rašková. V úterý tak svítily pouliční lampy například v Žikově náměstí, ve středu pak v lokalitě sídliště Beneše. (ber)

Divadlo s novým světlem i zvukem

ilustrační foto

Lepší světlo, lepší zvuk. Novinka, kterou pro městské divadlo připravil magistrát. Předmětem plnění veřejné zakázky je dodávka inteligentních LED reflektorů a pódiových reprosoustav. Práce na výměně by měly začít v příštím týdnu. Nová technika má sloužit od konce prázdnin.

Nové ozvučení a nová světla začnou od podzimní sezony dokreslovat divadelní představení.  Čeká na dům můzy prázdninové sekání a prach ze suti?

OBRAZEM: Ničit - to je to, co je baví!

ilustrační foto archiv

Stává se pomalu pravidlem, že každá nová fasáda, každý nový nátěr se v krátké době dostane do hledáčku sprejerů. Mají potřebu svůj podpis vtisknout téměř všude, kde to je jen trochu možné. S opravami si ovšem hlavu nelámou.

Je vůbec v silách strážníků a policie nové fasády před sprejery ochránit?