Újezd

V Lidlu na Újezdě našla inspekce plesnivé chleby

Foto SZPI

Prodejnu Lidl v Prostějově na Újezdě navštívili pracovníci Státní zemědělské a potravinářské kontroly. A našli zde nebezpečné chleby z Polska.

„Balviten gluten free BRIOCHE jsme vyhodnotili jako nebezpečnou potravinu kvůli okem viditelným koloniím plísní. Ty byly pod neporušeným obalem na povrchu potraviny. Ta se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení,“ uvádí inspektoři na webu potravinynapranyri.cz s tím, že potravina neměla prošlé datum minimální trvanlivosti.

Výrobcem je Balviten Sp.z.o.o, Katowice. (Zdroj SZPI)

Magistrát připravuje stavbu Dopravního terminálu Újezd

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Zlepšení dopravní infrastruktury města a kvalitnější zázemí pro cestující připravuje Rada města Prostějova. Jako první krok schválila zahájení zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky pro vznik nového dopravního terminálu.

„Odsouhlasili jsme zaslání výzvy k podání nabídky možným dodavatelům. Celková předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 3.5 milionu korun (bez DPH),“ nastínil náměstek primátora Jiří Rozehnal a dodal, že nabídky budou logicky hodnoceny podle ekonomické výhodnosti.

„V zadávacím řízení oslovíme, výzvou k podání nabídky, osm společností. Termín dokončení projektové dokumentace je do konce dubna 2022. Realizace této investiční akce bude financována z prostředků města Prostějova,“ uzavřel náměstek Rozehnal.

Testy vyšly pozitivně. U obou řidičů

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek večer hlídka policistů zastavila dvě vozidla s řidiči, u kterých orientační testy na návykové látky vykázaly pozitivní hodnoty.

Prvního zastavili policisté oddělení hlídkové služby na ulici Tylova v Prostějově za volantem vozidla Suzuki Swift a druhého o hodinu později na nedaleké ulici Újezd ve vozidle Š Octavia. Oba se podrobili i testu na alkohol, který byl v obou případech negativní. Ani jeden z nich neodmítl lékařské vyšetření s odběrem bio materiálu, které odhalí, zda opravdu řídili pod vlivem návykových látek. Ani jeden z nich nesměl v jízdě pokračovat.

Lidl? Už není!

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, 24. ledna byla definitivně uzavřena prodejna Lidl v Újezdu. Starý objekt musel ustoupit a na jeho místě vyroste zbrusu nové provozovna.

Ta nabídne řadu vylepšení pro personál i zákazníky, mimo jiné rozšířená stání pro auta. Termín otevření rekonstruované prodejny je naplánován na červenec tohoto roku. (ber)

Křižovatky hlídají kamery

Foto PvNovinky.cz

Také jste si všimli kamer, které se objevily na zrekonstruovaných semaforech v křižovatce Olomoucká, Vápenice, Újezd a Svatoplukova v Prostějově? Neděste se, žádný velký bratr nás nehlídá! Kamery nahradily smyčky ve vozovce. 

"Kamery na křižovatce Olomoucká, Vápenice, Újezd a Svatoplukova slouží k monitorování počtu vozidel čekajících před křižovatkou. Dříve se k tomu používaly smyčky ve vozovce, ale ty nejsou tak spolehlivé. Na uvedené křižovatce jsou namontovány zároveň s výměnou světel a sloupů, která teď proběhla," sdělil redakci Miroslav Nakládal, vedoucí Odboru dopravy prostějovského magistrátu.

V Prostějově jsou tyto kamery ještě na křižovatce Olomoucká, Barákova a Sladkovského. (ber)

 

Semafory policisté jen tak nenahradí. Zatím

ilustrační foto PvNovinky.cz

Kvůli rekonstrukci semaforů v křižovatce Vápenice, Újezd, Olomoucká a Svatoplukova dochází hlavně ve špičce k dopravním zácpám. Policisté situaci monitorují, na křižovatkách je ale zatím neuvidíme.

„Víme o rekonstrukci i o tom, že způsobuje motoristům problémy. Situaci průběžně monitorujeme, zatím si ale náš zásah v podobě policistů řídících na křižovatkách provoz, nevyžádala. Pokud se tak stane, samozřejmě budeme dopravu řídit,“ tlumočil PvNovinkám mluvčí František Kořínek odpověď vedoucího dopravního inspektorátu PČR Prostějov Vítězslava Matyáše.

Podle policistů by motoristé neměli zapomenout na skutečnost, že na uvedených komunikacích jsou svislé stálé dopravní značky nadřazeny vodorovným dopravním značkám. (ber)

OBRAZEM: Na křižovatce Vápenice-Olomoucká-Svatoplukova-Újezd chybí semafory

Foto PvNovinky.cz

Jak si jistě mnozí řidiči všimli, na semaforech nejfrekventovanější bezkruhové křižovatky v Prostějově zmizely během dnešního dne semafory. Příčinou je oprava zařízení.

Jak se nám podařilo zjistit, tato situace by mohla zůstat beze změny po dlouhých čtrnáct dní. Mění se totiž nejen stožáry, ale i světelná návěstidla.

"Na uvedené křižovatce dochází k výměně zkorodovaných sloupů SSZ včetně výměny návěstidel za LED návěstidla, vše po dohodě s Odborem správy a údržby majetku města a příslušných orgánů včetně stanovené přechodného dopravního značení. Předpokládaná doba pro výměnu je maximálně čtrnáct dnů", uvedl ředitel společnosti .A.S.A. Prostějov Martin Grepl.

Aktualizováno: Včerejší nehoda na Újezdě

Foto archiv PvNovinky.cz

 

Včera řidiče o problémech na Újezdě, kde došlo k havárii, informoval naším prostřednictvím všímavý čtenář. Slíbili jsme podrobnosti a zde jsou.

 

 

"Jednalo se o dopravní nehodu dvou osobních vozidel. Cizinec, jedoucí vozidlem Renault Clio, vyjížděl z vedlejší silnice na hlavní a nerespektoval dopravní značení. Nedal přednost Škodě Felicii, jedoucí po hlavní silnici ve směru od ulice Wolkerovy a došlo ke střetu," informovala mluvčí policie Irena Urbánková s tím, že nedošlo k žídnému zranění.

Řidiči Renaultu byla uložena bloková pokuta, nehoda ale nepodléhá hlásné události a tak byla vyřešena tzv. euroformulářem.