Havlíčkova

Okradl školáka

Ilustrační foto ber

O nevšední zážitek se 11letému školákovi postaral ve středu odpoledne neznámý lapka v Prostějově. Nic netušícího chlapce zastavil na ulici Havlíčkova nedaleko domu číslo 32 s dotazem, kolik je hodin. 

„Hoch mu slušně odpověděl, aniž by tušil, že dotaz byl jen záminka. Při hovoru držel v ruce peněženku, která byla hlavním středem zájmu neznámého muže. Během okamžiku mu ji vytrhl z ruky. Protože se školák lekl a měl z pachatele strach, utekl z místa na nedalekou zastávku na ulici Martinákova, kde se nacházelo několik osob. Lapka šel za ním směrem k zastávce a po cestě vybral z peněženky 150 Kč, prázdnou ji pak hodil po chlapci a odkráčel. Hoch peněženku zvedl a ihned telefonicky kontaktoval rodiče a řekl jim, co se stalo.

Hádku, následnou rvačku a vandalismus zachytila městská kamera

ilustrační foto Městská policie

V úterý v nočních hodinách strážník na operačním středisku zaslechl hluk hádky nesoucí se z ulice. Za pomoci kamerového systému (MKDS) byla zjištěna na rohu ulic Vápenice a Havlíčkova skupina pěti osob. Jednalo se o dvě ženy a tři muže.

„Jedna z žen seděla na zemi a druhá ji fyzicky napadala údery a kopy do hlavy. Na místo byla ihned vyslána hlídka. Za pomocí kamery bylo zachyceno i jednání jednoho z mužů, který vylomil dopravní značku z jejího ukotvení. Strážníci na místě zamezili dalšímu protiprávnímu jednání těchto osob.

Starý Prostějov. Okresní soud

Foto SOkA

Budova Okresního soudu Prostějov byla postavena v roce 1903.

Od té doby se hodně změnila. Škoda, že po řadě rekonstrukcí z ní zmizel reliéf orla. (ber)

Havlíčkovu uzavře oprava komunikace. Částečně

ilustrační foto MMP, mapy

Ve dnech 16.10.-31.10.2017 bude částečně uzavřena ulice Havlíčkova v Prostějově. Důvodem je oprava komunikace.

Úsek uzavírek nebude delší než dvacet metrů. Stavbu provádí společnost JR STAVBY CZ, Hybešova 6, Olomouc, odpovědná osoba Michal Švejdík, tel. 775 041 201. (red)

Problém Havlíčkova: Buď padnou stromy, nebo bude pěkná silnice!

ilustrační foto MMP

 

Na stav chodníků a komunikace v Havlíčkově ulici si dlouhodobě stěžují chodci i motoristé. Zatímco chodníky se rekonstruují, o opravu silnice se vede boj. Jádrem pudla jsou stromy.

„Pokud se začne silnice rekonstruovat, všechny buky půjdou pryč. Jejich kořeny sahají už dnes pod vozovku, takže by došlo k takovému poškození, že by stejně nepřežily,“ konstatovala náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Náměstek Zdeněk Fišer je stejného názoru. „Komunikace by se musela výškově sjednotit s chodníkem a travnatým pásem, což by vyžadovalo odstranění vrstev hlíny. Komunikace by ale rekonstrukci potřebovala,“dodal.