nabídka

C-Roads hledají řidiče pro pilotní testování inteligentních dopravních systémů

Foto C-Roads

V rámci celoevropského projektu C-Roads, který je založen na vzájemné komunikaci vozidel mezi sebou i s okolní infrastrukturou, se hledají řidiči – testeři na pilotní zkoušky celého systému. Řidiči budou mít po dobu cca 2 měsíců ve svých vozech jednotku C-ITS, která bude komunikovat s mobilním telefonem řidiče. Po dobu testování budou řidiči dávat vývojářům a autorům projektu zpětnou vazbu.

C-Roads hledají řidiče pro pilotní testování inteligentních dopravních systémů Zájemci z řad řidičů se mohou přihlásit velmi jednoduše – zasláním e-mailu na: c-roads-testovani@o2.cz. Uzávěrka přihlášek je 21. srpna 2020.

C-ROADS Czech Republic je projekt úzce spojený s mezinárodní iniciativou C-ROADS, jež byla výsledkem společné aktivity Česka, Rakouska a Německa. Projekt si klade za cíl harmonizaci a spolupráci při zavádění systémů C-ITS ve všech evropských státech.

Burza práce již ve čtvrtek!

ilustrační foto

„Hledejte práci tam, kde skutečně je“ motto letošní akce s názvem BURZA PRÁCE A VZDĚLÁVÁNÍ 2016, která se bude konat 22.9.2016 ve Společenském domě v Prostějově.

Určena je pro kohokoli, kdo hledá práci. Sejdou se zde významní zaměstnavatelé regionu a školy, které s nimi spolupracují.  

Burza se koná od 9 do 17 hodin. (red)

Kampaň Mojesmrt.cz plní poslední přání

ilustrační foto internet

 

Je pro vás smrt příliš vzdáleným pojmem? Nikdy jste si neřekli, takhle bych umřít nechtěl? Nikdy jste nepomysleli na to, jak jednou odejdete z tohoto světa? Chyba. Podle odborníků totiž umíráme špatně. O smrti nedokážeme a neumíme mluvit, což by měla změnit kampaň Mojesmrt.cz. Dala si za úkol naučit Čechy mluvit o posledních přáních i obavách z odchodu z tohoto světa.  

Kampaň má na „svědomí“ Občanské sdružení Cesta domů, které poskytuje odbornou pomoc a péči umírajícím a jejich rodinám. V domácím hospicu jen za poslední rok doprovodili na poslední cestu přes dvě stovky pacientů. „Denně přicházíme do styku s lidmi, kteří čelí smrti zaskočeni a nepřipraveni,“ tvrdí ředitel sdružení Marek Uhlíř. Sdružení provedlo na podzimu roku 2013 výzkum veřejného mínění o umírání a smrti. Vyplynulo z něj, že více než polovina lidí nikdy nemluvila se svými blízkými o svých představách ohledně péče na sklonku života.

Divadelní předplatné? Poslední volná místa!

ilustrační foto

Předprodejní středisko Městského divadla v Prostějově v pondělí zahajuje prodej abonentních vstupenek na novou divadelní sezonu. Drtivá většina stálých diváků prostějovské stagiony si svá sedadla zajistila již před prázdninami. Zbývající místa jsou k mání nyní.

Vzhledem k tomu, že Prostějov nemá vlastní soubor, nabídka čtyř činoherních abonmá je tradičně sestavena z hostujících souborů. Z pražských scén se v příští sezóně mohou diváci těšit například na Dejvické divadlo, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo na Jezerce, Kalich, Ungelt a další scény. 

Obrazem: Graffiti jako nabídka – vyberete si?

ilustrační foto

Na vandalství, které se jako barevná nit táhne za tvůrci malůvek graffiti si už pomalu zvykáme. Běžnou věcí se stalo i to, že chytit takové výtečníky se rovná téměř zázraku. Jsou stále drzejší a zůstávají po nich jen škody.

Krev se v lidech vaří pokaždé, když se jim třeba na novou omítku podepíše prosťáček nějakou tou barvičkou. „Umělec“ se v životě zřejmě ještě nesetkal s pořádnou prací nebo s tím, že je nutné na opravu fasády ušetřit mnohdy velký balík peněz. Jejich malůvky můžeme vidět takřka v každém koutě města. Dokonce i v centru kde se ve velké míře vyskytují strážníci.