RC Lodička

Rodinné centrum Lodička rozdává roušky

Foto ber

Jak PvNovinky avizovaly, Rodinné centrum Lodička, sídlící v Netušilově ulici v Prostějově, nabídlo Rouškovník.

Z plastové krabice, umístěné na okně centra, si zájemci odebrali již stovky roušek. "První stovka kusů zmizela během pěti minut. Šiji dál a děkuji všem, kdo se ke mě přidali," vzkazuje Jana Valentová. (ber)

 

RC Lodička shromažďuje roušky. A bude je rozdávat!

Ilustrační foto pixabay.com

Rodinné centrum Lodička, které sídlí v Netušilově ulici 15 v Prostějově, se rozhodlo zapojit do "rouškové akce". Od středy od 14:00 hodin si v centru mohou zájemci vyzvednout roušku zdarma.

"Oslovili jsme naše maminky, ale i švadleny, firmy zabývající se výrobou oděvů atd... Roušky budeme shromažďovat od středy od 14 hodin, k dispozici budou ve stejný čas. V krabici, která bude instalována na okně centra, si zájemci budou moci roušku vzít, ale také tam dát roušky, které vyrobí," sdělila PvNovinkám Jana Valentová z Rodinného centra Lodička. Roušková krabice bude podle ní minimálně třikrát denně desinfikována.

Bazárek dětského oblečení v plném proudu!

ilustrační foto

Potřebujete svému dítku koupit nějaké hezké, ale ne příliš drahé věci? Právě pro vás je zde bazárek dětského a kojeneckého oblečení, hraček a obuvi, který pořádá RC Lodička právě nyní! 

Bazárek se koná právě dnes, a to od devíti do dvanácti hodin v objektu TJ Sokol Prostějov I., Skálovo náměstí 4, Prostějov. Vstup pro prodávající i kupující je zdarma. Neprodané věci mohou prodávající věnovat Azylovému centru pro rodiče a děti, který sídlí na Pražské ulici.

"Nenechme si ujít příležitost s blížícím se podzimem a zimou levně pořídit ošacení pro naše potomky", přidala pozvání Jana Valentová z rodinného centra Lodička.

OBRAZEM: Dny otevřených dveří v rodinném centru Lodička!

Foto RC Lodička

Rodinné centrum Lodička vyplouvá do nového roku a zve všechny rodiče s malými dětmi k návštěvě dnů otevřených dveří.

Zítra i pozítří, tj. ve středu 5. a ve čtvrtek 6. září v době od 8:30 do 11:30, je možné přijít si do centra zdarma pohrát a načerpat informace o kurzech na příští pololetí. Pravidelné programy pro rodiče s dětmi budou začínat již od pondělí 10.9.22018.

„Letos na podzim a v zimě nás v Lodičce čeká zase spousta báječných akcí a aktivit pro rodiče s dětmi od miminek do tří let “ uvádí Jana Valentová z Rodinného centra a dodává: „Pro starší děti máme opět připravený oblíbený výtvarný kroužek, který bude začínat již 17.9.2018.“

OBRAZEM: Poslední prázdninová akce se báječně vydařila!

Foto Radek Kadlčík

Akce Bezpečně do školy s Českou pojišťovnou přinesla zábavu na poslední prázdninové odpoledne pro více než tři stovky soutěžících dětí! 

„Úkoly, které připravil tým rodinného centra Lodička, byly zaměřeny se hlavně na téma bezpečnosti a zdraví,“ okomentovala akci Jana Valentová z rodinného centra.

„Děti si z dnešního odpoledne odnesly nejen spoustu zážitků, ale také drobné odměny za splněné úkoly,“ uvedl Petr Kejík, který byl hlavním organizátorem celé akce.

Zábava pro děti na poslední prázdninovou neděli!

ilustrační foto plakát

Akce Bezpečně do školy s Českou pojišťovnou slibuje zábavu na poslední prázdninové odpoledne!

Pro děti budou připraveny úkoly, které připravil tým RC Lodička. „Zaměřujeme se hlavně na téma bezpečnosti a zdraví, ale děti si samozřejmě i pohrají,“ komentuje Jana Valentová z rodinného centra.

„Celé nedělní odpoledne mohou děti soutěžit a po splnění všech úkolů získat drobné odměny,“zve návštěvníky Petr Kejík, který je hlavním organizátorem celé akce.

Bezpečně do školy s Českou pojišťovnou - báječná akce pro poslední prázdninový den!

ilustrační foto plakát

Konec prázdnin většinou děti příliš nevítají, ale akce Bezpečně do školy s Českou pojišťovnou jim určitě tento den zpříjemní.

Pro všechny děti bude v poslední prázdninový den připraven program plný soutěží, které zajišťují partneři akce - Rodinné centrum Lodička a Sportcentrum DDM. „Úkoly pro děti jsou tematicky laděny právě na oblast bezpečného pohybu ve městě a jejich cílem je dětem nenásilnou formou připomenout pravidla silničního provozu, pohotovostní telefonní čísla a podobně", uvedl hlavní organizátor celé akce Petr Kejík.

Pozor! Zápis do rodinného centra Lodička již dnes!

Foto archiv RC Lodička

Rodinné centrum Lodička bude již dnes zapisovat nové zájemce do pravidelných programů od září 2018. 

„Programy pro rodiče s dětmi jsou určeny pro děti od tří měsíců do tří let. V programech se scházíme vždy jedenkrát do týdne, společně si hrajeme, cvičíme i tvoříme. Díky našim programům si také děti mohou najít nové kamarády ve své věkové kategorii", říká Jana Valentová z rodinného centra Lodička.

Bazárek dětského oblečení již zítra! Nenechte si ujít!

ilustrační foto plakát

Rodinné centrum Lodička zve všechny rodiče na tradiční bazárek v sokolovně! V pořadí již osmý bazárek nabídne zboží od padesátky prodávajících maminek. 

"Součástí je také sběrné místo pro azylový dům Addar pro rodiče s dětmi, pokud tedy chcete něco přímo věnovat, je možné věci do sokolovny rovnou donést. I pro děti je připravena spousta atrakcí zdarma – výtvarná dílna, skákací hrad a malování na obličej, vezměte je tedy na nákupy s sebou", srdečně zve za organizátory Jana Valentová z Rodinného centra Lodička.

Akce se koná pod záštitou primátorky a koordinátorky Zdravého města Aleny Raškové a Milady Sokolové, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova. (red)

Zápis do rodinného centra Lodička již zítra!

Foto archiv RC Lodička

„Milí rodiče, chybí Vám i Vašim dětem kontakt s vrstevníky? Chcete si s námi jednou týdně pohrát a něco se i naučit?“ Takto se rodičů ptá Jana Valentová z Rodinného centra Lodička v Prostějově a dodává: „Společné trávení času je pro děti důležité již od útlého věku, děti si kurzy s kamarády moc užívají“!

Nové pololetí v Lodičce začíná již 5.2.2018 a je možné se zapisovat na uvolněná místa ve stávajících programech nebo i do zcela nových skupin.