SOŠPO

SOŠPO předávala maturitní vysvědčení v talárech

Foto SOŠPO

V pátek převzali absolventi prostějovské Střední odborné školy podnikání a obchodu svá maturitní vysvědčení.

Slavnostního dopoledne se v Městském divadle Prostějov zúčastnili také primátor města František Jura a náměstkyně primátora Milada Sokolová. Ukončení čtyřletého studia podtrhovaly školní taláry, ve kterých absolventi školy převzali maturitní vysvědčení. Ze 43 úspěšných absolventů odmaturovalo 22 s vyznamenáním. (Zdroj Střední odborná školy podnikání a obchodu)

Den otevřených dveří na SOŠPO. Již tuto středu!

ilustrační foto SOŠPO

Ve středu 9. prosince se mohou zájemci o studium a jejich rodiče dozvědět informace o možnostech studia na Střední odborné škole podnikání a obchodu.

V době od 13.00 do 17.00 hodin je umožněna individuální návštěva školy v počtu maximálně tří osob (rodiče a uchazeč). Podmínkou k účasti na Dnu otevřených dveří je předchozí nahlášení na tel. čísle 582 341 413. Po dobu Dne otevřených dveří platí protiepidemiologická opatření. Prosíme o jejich dodržování (roušky a desinfekce). Zároveň tento den se SOŠPO připojilo do celostátního projektu on-line veletrhů vzdělávání na středních školách, a to prostřednictvím portálu BurzaŠkol.Online.

Žáci poměřovali znalosti o Prostějově

Foto MM

Zajímavou akci připravila Střední odborná škola podnikání a obchodu pro žáky 9. tříd základních škol prostějovských základních škol. Soutěž Dobrodružství s historií byla také součástí programu oslav 630. výročí povýšení Prostějova na město.

Soutěže se zúčastnilo jedenáct družstev a v centru města pro ně bylo připraveno patnáct stanovišť s nejrůznějšími úkoly, jako např. určování domovních znamení, historických údajů, stavebních slohů či prostějovských osobností. Žáci měli možnost si nejen ověřit své znalosti, ale také se dozvědět zajímavé informace o Prostějově.

První místo získalo tříčlenné družstvo ze ZŠ E. Valenty, na druhém a třetím místě se umístili žáci ze ZŠ Dr. Horáka. Tři nejlepší družstva byla oceněna v obřadní síni prostějovské radnice za účasti náměstka primátora Jana Krchňavého.

Studenti provedli seniory interiéry zámku

foto Magistrát města Prostějova

Studenti SOŠPO provedli seniory prostorami prostějovského zámku, kam se běžně nelze dostat. Jedná se např. o místnosti nad průjezdem do zámku, které byly v roce 2017 zrestaurovány s cílem zachovat autentickou podobu původní renesanční výzdoby. V místnostech byly odkryty fragmenty dochovaných renesančních maleb.

Mezi místnosti, které účastníky prohlídek zaujaly patří také kancelář ředitele záložny a zastavárny s původní secesním vybavením z počátku 20. století a taneční sál s dochovanou renesanční výzdobou. Prohlídky realizovali studenti SOŠPO v rámci projektu Zdravého města. "Jsem rád, že jsme opět mohli běžně nepřístupné prostory zámku otevřít zájemcům a tentokrát top byly skupiny objednaných seniorů. Poděkování patří koordinátorce zdravého města paní Dvořákové, domovní správě a ZUŠ Prostějov.

Školní hřiště na Rejskově ulici je i v září otevřeno pro veřejnost

ilustrační foto SOŠPO

Stejně jako v předchozích letech mohou zájemci ke sportování využívat školní hřiště Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově na Rejskově ulici.

„Jsme rádi, že na základě veřejné finanční podpory můžeme zajistit dozor a údržbu školního hřiště i mimo výuku. Ke sportování slouží hřiště s umělým a asfaltovým povrchem, stůl na ping pong a posilovací zařízení,“ informoval ředitel školy Marek Moudrý. V průběhu září bude hřiště přístupné každý den od 16 do 19 hodin podle počasí. Magistrát se takto snaží zpřístupnit pro veřejnost i další sportoviště přiléhající převážně k městským základním školám. (red)

OBRAZEM: Slavnostní zakončení studia SOŠPO

Foto MMP

Forbína - jeviště - Městského divadla Prostějov bylo místem, kde studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu slavnostně ukončili své středoškolské vzdělání a přijali maturitní vysvědčení.

Předávání maturitního vysvědčení se účastnil primátor František Jura a náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

SOŠPO získalo evropskou Cenu Jana Amose Komenského

ilustrační foto SOŠPO

V rámci oslav Dne Evropy byly v Bruselu vyhlášeny Ceny Jana Amose Komenského. Cena je určena školám za vysoce kvalitní výuku o Evropské unii. Evropská komise z každé členské země vybrala pouze jednu střední školu. V rámci všech škol z České republiky byla vybrána prostějovská Střední odborná škola podnikání a obchodu (SOŠPO).

"Ocenění vyjadřuje uznání našeho dlouholetého vzdělávání v oblasti evropské problematiky a dalších aktivit, které organizujeme pro naše studenty." s radostí informoval ředitel školy Marek Moudrý.  Součástí ceny je také finanční odměna ve výši 8000 eur. Prvním gratulantem škole byla Olga Sehnalová, poslankyně EP v letech 2009-2019.  "Mám opravdu velkou radost! Za dlouhodobou soustavnou a nápaditou evropskou výuku si cenu právem zasloužíte," napsala škole Olga Sehnalová.  (red)

Prostějov se chlubí úspěšným sedmibojařem! Studuje na SOŠPO!

ilustrační foto

Jakub Derka získal stříbro na Mistrovství Moravy a Slezska v sedmiboji, které se konalo 19. a 20. ledna v Ostravě. Kuba je studentem 1. ročníku sportovního managementu Střední odborné škole podnikání a obchodu Prostějov a bydlí ve Vyškově.

Jakub dosáhl výkonu 3 976 bodů v kategorii dorostenců. Sedmiboj zahrnuje běh na 60 m, skok daleký, vrh koulí, skok do výšky, běh na 60 m překážek, skok o tyči a běh na 1000 m. Gratulujeme! (red)

Foto: FB

OBRAZEM: Prostějované obdivovali běžně nepřístupné prostory kostela

Foto SOŠPO

V sobotu 23. února proběhly netradiční prohlídky hlavního prostějovského kostela.

Prostějov se druhým rokem připojí k připomínce Mezinárodního dne průvodců. Po úspěšných prohlídkách prostějovského zámku v loňském roce připravila Střední odborná škola podnikání a obchodu ve spolupráci s farností Povýšení sv. Kříže netradiční prohlídky hlavního prostějovského kostela Povýšení sv. Kříže. Zájemci si mimo jiné prohlédli starou a novou sakristii, kapli Nejsvětější Trojice, gotické šnekové schodiště, které se u presbytáře kostela dochovalo, nebo severní galerii s kostelním kůrem. (red)

Zajděte dnes na vánoční prohlídky kostela!

ilustrační foto plakát

Právě dnes, 26. prosince 2018, v době ve 14, 15 a 16 hodin budou studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu provádět zájemce prostějovským kostelem Povýšení sv. Kříže.

Sraz je před vchodem do kostela, prohlídka je doplněna povídáním o Vánocích. (red)