vlak

Revolution Train. Protidrogový vlak přijede do Prostějova už po šesté

Foto FB

Takzvaný protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN opět vyráží na jarní turné a již pošesté zastaví i v Prostějově. Jde o speciálně upravenou a vybavenou stříbrnou vlakovou soupravu, v jejímž interiéru návštěvníci projdou 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí a vede k zamyšlení o hodnotě lidského zdraví. Vnitřní design vlaku svou konstrukcí odpovídá křehkosti a genialitě lidského těla a kontrastuje s vnější „ocelovou agresí“. Nejsložitější živý stroj, lidské tělo, v kombinaci s nejmodernější technologií se jeví jako ideální spojení pro tento interaktivní projekt zacílený na lidské smysly.

Vlak v Prostějově zastaví v železniční stanici hlavního nádraží na dva dubnové dny – ve čtvrtek 28. dubna 2022 a v pátek 29. dubna 2022. Čtvrteční program vlaku v době od 8:00 do 14:20 hodin (začátek poslední prohlídky) bude vyhrazen pouze pro objednané žáky prostějovských základních škol s pedagogickým doprovodem. Následně bude pouze 28. dubna od 15:30 do 18:00 hodin (začátek poslední prohlídky) vlak přístupný široké veřejnosti. Páteční program vlaku bude vyhrazen jen pro žáky a pedagogy. Vstupné je dotováno z finančních prostředků Statutárního města Prostějova.

Senior se bodl do hrudníku. V pendolinu na Ostravu

Foto TNnova.cz

Ve středu okolo půl 6 večer přijali policisté oznámení o muži, který měl v rychlovlaku mířícím z Prahy na Ostravu vyhrožovat za přítomnosti ostatních cestujících sebepoškozením, přičemž měl držet v ruce nůž. Krátce nato vlak zastavil v Zábřehu na Moravě.

Na místo přivolaným policistům se podařilo vejít do vlaku a převést cestující z vagónu do bezpečí. „Muž vyhrožující sebepoškozením tak zůstal ve vlakovém voze sám. Ještě před příjezdem policejního vyjednavače se bodnul nožem do oblasti hrudníku. Na místě zasahující zdravotníci si jej okamžitě převzali do péče a poté jej převezli k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Nikdo z ostatních cestujících nebyl zraněn,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

U Dzbelu spadl strom na projíždějící vlak

Foto Správa železnic

Ve Dzbelu způsobila dnes vichřice pád stromu na vlak, který projížděl po trati Chornice-Dzbel.

Osobní vlak zastavoval dnes dopoledne před stromem, který spadl na trať. V té chvíli ale vichřice vyvrátila další strom, který spadl přímo na brzdící vlak. Ani strojvůdce ani žádný z cestujících při nehodě našěstí nebyl zraněn. (ber)

Nákladní Daf vjel přímo před vlak

Foto PČR

V pondělí  před půl čtvrtou odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě nákladního vozidla s vlakovou soupravou na železničním přejezdu P4226 mezi obcemi Troubelice a Troubelice – Dědinka.

"Podle dosavadního šetření sedmapadesátiletý řidič nákladního vozidla Daf jedoucí od obce Troubelice nerespektoval svislou dopravní značku P6 (Stůj, dej přednost v jízdě!) a vjel na nechráněný jednokolejný železniční přejezd ve chvíli, kdy tu projížděl osobní vlak se čtrnácti cestujícími, a došlo ke střetu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Řidič ani strojvůdce nebyl pod vlivem alkoholu. Policisté odhadli škodu na 75 000 korun. Trať se podařilo zprovoznit za dvě hodiny. (red)

Prokletý přejezd na Kostelecké. Osobní vůz vjel rovnou před vlak

Foto HZS Olomouckého kraje

Železniční přejezd na křižovatce Kostelec na Hané – Prostějov – Mostkovice – Smržice je pro řidiče ve špatném slova smyslu magickým místem. Stala se na něm celá řada dopravních nehod. Ta poslední dnes před půl sedmou ráno. Naštěstí se obešla bez zranění.

„Ke střetu došlo přibližně 20 minut po 6 hodině ráno. Řidič osobního vozidla na nechráněném železničním přejezdu Smržice přehlédl přijíždějící vlak a vjel do kolejiště, kde došlo ke střetu s vlakem, ve kterém se nacházelo 28 cestujících. Nehoda se obešla bez zranění,“ sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že alkohol byl vyloučen. Hmotná škoda je předběžně stanovena na 180 000 Kč.

Střet automobilu s vlakem. Naštěstí bez zranění

ilustrační foto znak

Včera (tj. 9. ledna) krátce po šestnácté hodině přijali policisté oznámení o střetu osobního vozidla s vlakem poblíž železničního přejezdu P 4256 u obce Bohdíkov na Šumpersku. 

"Podle prvotního šetření jednatřicetiletá řidička osobního vozidla Škoda Fabia jedoucí od obce Hanušovice na obec Ruda nad Moravou nepřizpůsobila rychlost a stavu pozemní komunikace a havarovala. Při projíždění mírné pravotočivé zatáčky dostala smyk, vyjela vlevo mimo pozemní komunikaci a zastavila se až na železničním tělese. Bohužel po pár sekundách tudy projížděl spěšný vlak a došlo ke střetu. Řidička cestovala ve vozidle sama a naštěstí se jí podařilo před střetem se soupravou vozidlo opustit. Řidička utrpěla šok.

Škodovkou vjela přímo před vlak. Nehoda se obešla jen s lehkými zraněními

Foto HZS Olomouckého kraje

V pátek krátce před 11 hodinou přijali složky IZS oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla s vlakovou soupravou na Olomoucké ulici v obci Hlubočky (přejezd P7531).

„Podle prvotního šetření 59letá řidička vozidla Škoda Roomster přejížděla železniční přejezd ve chvíli, kdy tu projížděl vlak. Při nehodě byly lehce zraněny dvě osoby – řidička a strojvůdce. Ve vlaku cestovalo 37 osob a nikdo z cestujících nebyl zraněn,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.  Řidička se podrobila dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem.

Ve vlaku zapomněl batoh. Našel ho nepoctivec

Ilustrační foto pixabay.com

Ve čtvrtek odpoledne cestoval vlakem z Olomouce do Prostějova 23letý mladík z Prostějovska. Při vystupování však opomněl vzít s sebou svůj batoh s osobními věcmi a s peněženkou, ve které měl hotovost ve výši 15 tisíc korun, platební karty i doklady.

„Když si vše později uvědomil a kontaktoval přepravce, zjistil, že si batoh někdo přisvojil. Proto vše oznámil na policii. Celkovou škodu odhadl na asi 19 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu zatajení nálezu a trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. (red)

Tragédie v Nezamyslicích. Žena vstoupila do cesty rychlíku

ilustrační foto HZS

V pondělí po dvanácté hodině přijali policisté oznámení o sražení osoby vlakem před železniční stanicí Nezamyslice. Střet skončil tragicky. 

"Podle dosavadního šetření 47letá žena z Prostějovska vstoupila do kolejiště ve chvíli, kdy od obce Němčice nad Hanou projížděl rychlík. Žena při střetu utrpěla zranění neslučitelná se životem," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Z cestujících ve vlaku nikdo nebyl zraněn. Veškeré okolnosti této tragické nehody jsou předmětem dalšího šetření. Provoz na trati byl obnoven krátce před patnáctou hodinou. (red) 

Auto vjelo v Českobratrské pod vlak. A zranilo chodkyni

Foto PČR

Na železničním přejezdu v Prostějově se ve středu odpoledne srazil osobní vlak s osobním autem. Při nehodě byli zranění dva lidé.

Nehoda se stala krátce před 16. hodinou na železničním přejezdu v Českobratrské ulici, který je zabezpečený světelnou signalizací bez závor. "Došlo tam ke střetnutí osobního vlaku jedoucího z Červenky do Prostějova s osobním automobilem. Škody zatím nebyly vyčísleny," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Při nehodě se zranil řidič a chodkyně, kterou osobní auto srazilo po střetu s vlakem.