zmrzlina

Veterinární správa nařídila stahování polských zmrzlin. Obsahují etylenoxid!

Foto Státní veterinární správa ČR

Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje spotřebitele na zmrzliny od polského výrobce Froneri Ice Cream, prodávané pod obchodní značkou Milka, které obsahují stopové množství etylenoxidu. Tento pesticid, který se dostal do přídatné látky, není v EU povolený. SVS obdržela informaci o etylenoxidu prostřednictvím systému rychlého varování RASFF.

Do ČR bylo dodáno cca 250 000 nanuků prodávaných samostatně, asi 15 000 balení multipack po 6 a 8 kusech a cca 37 000 balení zmrzliny ve vaničce (480 ml). Produkty prodávají různí prodejci. V současné době probíhá stahování výrobku.

 

Identifikace výrobků:

Milka mini kornout vanilka čokoláda 8×25 ml (multipack)

Milka mini zmrzlina vanilka čokoláda 6x50ml (multipack)

Milka čokoláda oříšek 100 ml

Milka caramel crunch 100 ml

Milka čokoláda a vanilka 100 ml

Milka zmrzlina čokoláda vanilka kelímek 480 ml

Zmrzlinový fantom řádí, i když jeden už byl dopaden

Ilustrační foto pixabay.com

V dosud přesně nezjištěné době přes noc ze soboty na neděli se dosud nezjištěný pachatel vloupal do prodejny zmrzliny v Plumlovské ulici v Prostějově. A není to letošní první vloupání. 

Po násilném vniknutí pachatel z prodejny odcizil finanční hotovost přesahující 10 tisíc korun. "V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Zaměřil se na zmrzlinové stánky. A bude potrestán

Ilustrační foto pixabay.com

Z přečinu krádež a přečinu poškození cizí věci viní prostějovští kriminalisté devětadvacetiletého muže z Brna. Těchto skutků se měl obviněný muž dopustit přes noc z 16. na 17. června 2020 tím, že se násilím vloupal do dvou zmrzlinových stánků na území města Prostějova.

Škoda způsobená při vloupáních poškozením vybavení a odcizením finanční hotovosti nebyla dosud kompletně vyčíslena, ale již dosáhla bezmála 27 tisíc korun.

Přes noc z 2. na 3. července tohoto roku se pak měl stejný muž do jednoho z dříve napadených stánků vrátit a svůj čin zopakovat. V tomto případě ve stánku k odcizení nic nenašel a došlo tak pouze k opětovnému poškození vybavení. Výše způsobené škody dosud vyčíslena nebyla.

Zmrzlinu v Kostelci zavřela hygiena!

ilustrační foto

 

Hygienici v červenci zakázali činnost šesti prodejnám zmrzliny. Důvodem bylo hrubé porušení hygienických zásad při výrobě a manipulaci s potravinami. Jedna z prodejen je v Kostelci na Hané.

Jde o stánek s točenou zmrzlinou U Pošty v Brně - Starém Lískovci, prodejnu točené zmrzliny v přívěsu ve Vranově nad Dyjí (před hrází), Asijské občerstvení na náměstí Míru a firmu P.A.M.O. Asijské pokrmy v Litvínově, prodejnu zmrzliny v přívěsu v Lichnově a stánek s prodejem točené zmrzliny v Kostelci na Hané.

Letní zmrzlinové dny

ilustrační foto

Horké letní dny, kdy se mnozí lidé chladí zmrzlinou, se mohou změnit v noční můru. Vanilková, ovocná či ořechová dobrota, pokud není správně vyrobena a skladována, může být i velkým nebezpečím. Jeho podoba má různá jména jako třeba salmonela či listérieoza.

„Jsme na začátku sezóny a odběry zmrzlin probíhají. Provozovny, kde se připravuje zmrzlina, kontrolujeme pravidelně a k dnešnímu dni závažnější nedostatky v zásadách provozní ani osobní hygieny nebyly zaznamenány,“ informovala nás vedoucí oddělení prostějovské hygieny výživy, Zuzana Bartošová. A co na nás může vůbec číhat?