pozemky

Město nakupuje další pozemky. V průmyslové zóně

ilustrační foto

Rada města Prostějova doporučuje Zastupitelstvu města Prostějova schválit nákup strategicky významných pozemků. Prvním pozemkem je parcela o výměře 5.890 m2 v k.ú. Prostějov.

„Tento pozemek by měl dle Územní studie sloužit jako veřejné prostranství pro obsluhu západní části průmyslové zóny Brněnská. Umístění pozemku a jeho budoucí využití ve veřejném zájmu lze považovat za důležité zájmy obce,“ okomentoval pravděpodobný nákup 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil a přidal informace o další lokalitě:

Plánovaný prodej zámku Ptení si vyžádá směny pozemků

foto Magistrát města Prostějova

Statutární město Prostějov již nějaký čas nabízí k prodeji zámek Ptení. Předmětem prodeje jsou i pozemky v okolí zámku. Obec Ptení má zájem do svého vlastnictví získat ty pozemky města Prostějova, které se nachází v intravilánu obce Ptení, v těsné blízkosti zámku.

„Jedná se o veřejně přístupné pozemky, využité především jako veřejné pozemní komunikace a částečně jako veřejná zeleň. Za tímto účelem jsou v obvyklé míře využívané občany obce. Obava obce Ptení, že v případě prodeje pozemků společně se zámkem provede nový soukromý vlastník stavební úpravy v takovém rozsahu, že zamezí jejich dalšímu veřejnému užívání a případně znemožní průchodnosti a průjezdnosti stávajících pozemních komunikací, je důvodem k uskutečnění směny pozemků,“ vysvětlil plánované kroky 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Město chce vykoupit další pozemek v Brněnské a rozšířit tzv. Malou průmyslovou zónu

ilustrační foto mapa - MMP

Město Prostějov rozšiřuje své pozemky v nové průmyslové zóně v Brněnské ulici. Magistrátu se podařilo vyjednat výkup další půdy. Investoři mají velký zájem, obracejí se i na soukromé vlastníky. 

Jde o pozemek o výměře 6700 metrů čtverečních, který byl hned tří majitelů. "Z původně požadovaných 450 korun za metr se nám cenu povedlo snížit nejprve na 420, poté na konečných 400 korun za metr," uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Podle jeho slov již město jeden z dříve vykoupených pozemků v této lokalitě prodalo firmě z Prostějova.

Místo části OP bude Prodejna pro dům a zahradu

Foto ber

Čilý ruch panuje v bývalém areálu OP Prostějov. Na části pozemků, které vlastní pražská firma Dekinvest, má podle prostějovského stavebního úřadu vyrůst Prodejna pro dům a zahradu.

"Stavební povolení na prodejnu je dané již 17. srpna," sdělil redakci vedoucí Stavebního úřadu Jan Košťál.  

Firma Dekinvest není v Prostějově neznámá, spadají pod ni i stavebniny DEK, působící v Průmyslové ulici. (ber)

Město chce vykoupit pozemky u aquaparku

ilustrační foto mapa MMP

Rada města Prostějova doporučuje Zastupitelstvu města Prostějova schválit výkup pozemků, které by v budoucnosti rozšířily a umožnily zcelit plochu současného sportoviště.

Konkrétně se jedná o pozemky p.č. 6220/3 – orná půda o výměře 273 m2 a p.č. 6221/1 – orná půda o výměře 9.178 m2, oba v k.ú. Prostějov celkem za kupní cenu 8.9 milionu korun.

Město chce vykoupit strategicky výhodné pozemky u aquaparku

ilustrační foto

Rada města Prostějova doporučuje Zastupitelstvu města Prostějova schválit výkup pozemků, které by v budoucnosti rozšířily a umožnily zcelit plochu současného sportoviště. Konkrétně se jedná o pozemky p.č. 6220/3 – orná půda o výměře 273 m2 a p.č. 6221/1 – orná půda o výměře 9.178 m2, oba v k.ú. Prostějov celkem za kupní cenu 8.9 milionu korun.

„Máme dlouhodobý zájem o tyto pozemky. Vzhledem k umístění nabízených pozemků převážně v plochách veřejných prostranství a občanského vybavení, určených pro tělovýchovná a sportovní zařízení, by mohlo město Prostějov jako vlastník v budoucnu pozitivně ovlivňovat podobu celé lokality.

Chcete grilovat venku? Na městské pozemky zapomeňte!

ilustrační foto

Máte chuť na špekáček a myslíte si, že si v Prostějově či nejbližším okolí jen tak rozděláte táborák? Ani náhodou. Vhodná místa s povolením rozdělávat oheň nebo grilovat tady nenajdete.

„Rozdělávání ohně na městských pozemcích není povoleno,“ vzkazuje Odbor správy a údržby majetku města. Pokud to nehodláte respektovat, můžete počítat v případě dopadení s pokutou. (ber)

O pozemky po textilním gigantu mají zájem cizí investoři

ilustrační foto

Třináct hektarů pozemků po „impériu“ OP Prostějov je stále volných. Majitel, firma Astria Group, ale jedná s několika zahraničními zájemci. Město Prostějov od případné koupě odstoupilo.

Město několikrát jednalo se zástupci Czech Investu o možnosti získání finanční dotace na odkoupení těchto ploch. Kvůli přísným dotačním podmínkám ale nakonec od koupě upustilo. 

Nejdříve lázeňský areál, nyní dům pro seniory?

ilustrační foto internet

 

Rada města na své schůzi konané 7. ledna 2014 nedoporučila Zastupitelstvu schválit změnu podmínek prodeje pozemků společnosti Remostav spočívající v prodloužení lhůty pro výstavbu a ve změně objektu na pozemcích v katastrálním území Krasice u nemocnice. Pozemky hodlá město vykoupit zpět a navíc vymáhat po firmě pokutu, která dnes dosáhla výše 2 800 000 korun.

Společnost odkoupila pozemky od města na základě kupní smlouvy ze dne 10. 10. 2007 s tím, že se zavázala do 10. 10. 2012 realizovat výstavbu multifunkčního lázeňského areálu s hotelem a kongresovým centrem. Převod byl realizovaný za kupní cenu ve výši 350 Kč/m2 pozemku, tj. v celkové výši 3.801.700 Kč. S ohledem na to, že v předmětné lhůtě nebyla výstavba realizována, vyzvalo město Prostějov dopisem ze dne 18. 2.2013 kupujícího k zaplacení smluvní pokuty vyplývající z nedodržení podmínek smlouvy.

Vedení radnice nepochybilo!

Foto Pvnovinky.cz

 

Debaty, mediální tahanice, osočování. To byly poslední týdny ve Smržicích. Terčem se stala starostka Hana Lebedová a nový územní plán. Na jeho základě se měl obohatit se souhlasem své matky Tomáš Lebeda. Spor vyjasnili odborníci z protikorupční organizace Transparency International. Podle zákona i jejich mínění vedení radnice včele se starostkou v ničem nepochybilo.

Radka Pavlišová, právník Transparency International, přijela do Smržic spolu s kolegy na základě podnětů několika zdejších občanů. „Týkaly se územního plánu a na to navazujícího údajného obohacení rodiny paní starostky. Při tomto jednání se ale ukázalo, že podněty jsou neúplné a kvůli neznalosti právních postupů zkreslené,“ uvedla Pavlišová.

Bouře se nekonala